کد خبر: 3178

دوره آموزشی «هر مسجد یک خبرنگار» ویژه اعضای کانون‌های مساجد استان در سنندج انجام می شود.

به گزارش کردستان خبر، کامل گلباغی، امروز در جمع اصحاب رسانه استان اظهار کرد: طرح «هر مسجد یک خبرنگار» در راستای انعکاس فعالیت های کانون های مساجد سراسر کشور در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران برگزار می شود.

 

وی اطلاع‌رسانی گسترده درباره فعالیت‌ها، برنامه‌ها و اقدامات مساجد را از اهداف برگزاری این طرح برشمرد و افزود: در راستای اجرای این طرح ٤٠ نفر از اعضای کانون های مساجد استان برای شرکت در دوره آموزشی ثبت نام شده اند.

 

گلباغی تصریح کرد: این خبرنگاران مسجدی، نوجوانان١٥ تا١٨ ساله ‌‌هستند که ‌در رابطه با خبرنویسی و خبرنگاری زیر نظر اساتید این حوزه در استان آموزش می بینند تا در زمینه اطلاع‌رسانی در حوزه مسجد فعالیت کنند.

 

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد کردستان با بیان اینکه طرح «هر مسجد یک خبرنگار» یکی از مصوبات اجلاس سراسری مسئولان دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور است، اذعان کرد: این دوره آموزشی به مدت ٢٠ ساعت و تا پایان دی ماه جاری برگزار می شود.

 

وی کانون های مساجد را ظرفیتی برای تبیین دستاوردهای انقلاب دانست و عنوان کرد: انقلاب اسلامی از مساجد شکل گرفت و استمرار حاکمیت نظام جمهوری اسلامی نیز در مساجد تثبیت، تحکیم و ادامه دارد.

 

مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان، ادامه داد: تلاش در جهت به کارگیری اندیشه بنیانگذار کبیر انقلاب، منویات مقام معظم رهبری و اهداف و ارزش های انقلاب اسلامی در سطح جامعه از جمله اولویت ها و ماموریت های دبیرخانه کانون های مساجد است.

 

وی از برگزاری ٤٠ ویژه برنامه فرهنگی در ٤٠ مسجد استان همزمان با دهه فجر خبر داد و گفت: برگزاری جشن های ویژه انقلاب، اجرای گروه های سرود انقلاب، محافل قرآنی، نمایشگاه های هنری، افتتاح کانون فرهنگی هنری مساجد، تدوین عملکرد ربع قرن فعالیت کانون های مساجد، هدیه ثواب طرح تلاوت نور به روح پرفتوح بنیانگذار انقلاب اسلامی، مشارکت در اجرای برنامه های کمیته مساجد ستاد دهه فجر، دیدار با خانواده شهدای قرآنی، عطرافشانی و غبارروبی مزار شهدا، برگزاری کارگاه های آموزشی را از جمله عناوین برنامه های این دبیرخانه در دهه مبارک فجر امسال است.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر