استاندار کردستان در نشست با روحانیون استان

کد خبر: 3184

با نگارش نامه به خدمت رهبری درخواست تخصیص اعتبار در بخش های آب و کشاورزی استان شد.

به گزارش کردستان خبر، بهمن مرادنیا  در نشستی با روحانیون و علما استان کردستان گفت: از زمانی که بنده توفیق خدمتگزاری مردم کردستان را پیدا کرده‌ام تلاش بر این بوده که فارغ از مسائل جناحی و سیاسی در راستی اعتدال و توسعه استان حرکت کنیم و همواره نقد را هم در چارچوب اصلاح پذیرفته‌ایم و مشتاقانه هم پذیرا خواهیم بود؛ اما شاید برخی نه به دنبال نقد که در پی تخریب هستند لذا باید همه ما در این شرایط متوجه باشیم که این تخریب‌ها تخریب شخص نیست بلکه تخریب نظام، حاکمیت و حکومت است.

 

وی افزود:با توجه به اینکه در فضای مجازی دائماً بحث حول این است که کاری انجام نمی‌شود، عقب‌ماندگی و مشکلات زیاد است و توسعه وجود ندارد وظیفه دارم اعلام کند در کنار مسائل و مشکلاتی که وجود دارد کارهای خوبی هم در کردستان آغاز شده است.

 

استاندار کردستان به ظرفیت های عظیم استان در بخش آب، کشاورزی و محصولات پروتئینی اشاره کرد و گفت: نامه ای به خدمت مقام معظم رهبری نوشته ایم و در آن درخواست تخصیص اعتباری معادل یک و نیم میلیارد دلار کرده ایم تا در بخش آب، توسعه کشاورزی و افزایش تولید گوشت قرمز هزینه شود که امیدواریم مورد موافقت ایشان قرار بگیرد.

 

وی با بیان اینکه علیرغم همه مشکلات کارهای بسیار خوبی در استان انجام و اعتبارات قابل توجهی دریافت کرده ایم اظهار داشت: در سال ۹۶ در مجموع هزار و۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شد که این رقم در سالجاری هزار و ۵٨۵ میلیارد تومان است که در شش ماهه نخست ۵۰ درصد آن دریافت و تا پایان سال مابقی نیز جذب و هزینه خواهد شد.

 

مرادنیا اضافه کرد: برای سال ۹٨ نیز اعتبارات استان هزار و۷۱۴ میلیارد تومان در بودجه پیش بینی شده که از رشد برخوردار شده است.

وی در ادامه به اعتبارات پرداخت شده توسط بانک ها به طرحهای گوناگون نیز اشاره کرد و افزود: در مجموع دو هزار و۵۰۰ میلیارد تومان میزان تسهیلات پرداختی بانک ها بوده که می تواند کمک موثری به کاهش بیکاری باشد.

 

استاندار کردستان با اشاره به اینکه برخی شهرها و مناطق استان مانند بیجار، قروه، دهگلان، حسن‌آبادیاسوکند و روستاهای این بخش با مشکل جدی در بحث آب شرب مواجه بودند، تصریح کرد: خوشبختانه این شهرها و مناطق در بودجه سال 98 در ردیف قرار گرفته و تأمین آب شرب آنها از محل سد سیازاغ و سد آزاد (قوچم) در ردیف آمده است و این موضوع نویدبخش آن است که بتوانیم ظرف چندسال آینده مشکل آب شرب این شهرها و روستاها را به صورت اساسی حل کنیم.

 

وی به افزایش تقریباً 3 برابری بودجه راه‌آهن کردستان اشاره کرد و گفت: اعتبار در نظر گرفته شده برای راه‌آهن استان امسال 63 میلیارد تومان بوده که  48 میلیارد تومان آن تخصیص داده شده است اما اعتبار راه آهن در بودجه 98 به 150 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است؛ دولت وعده کرده که تا سال 99 پروژه راه‌آهن کردستان را به بهره‌برداری برساند.

 

مرادنیا اظهار کرد: موضوع دو مرز سیف سقز و سیرانبد بانه در دستور کار است؛ با وزارت امور خارجه رایزنی و با مسئولان عراقی مذاکره انجام شده است و در داخل کشور هم پیگیری‌های خوبی انجام شده و امیدواریم قبل از پایان سال خواسته مردم سقز و بانه عملی شود و این کار به توسعه تجارت کمک کند اما در عین حال باید بر این موضوع تأکید شود که صرفاً تجارت راه‌کار توسعه استان نیست، در شهرهای مرزی استان باید تولید رونق بگیرد.

 

استاندار کردستان در پایان سخنان خود خواستار ایفای نقش پررنگتر روحانیون در امید بخشی به جامعه شد و افزود:  دشمن درصدد ایجاد نفاق وتفرقه در بین مردم است و در این راه از همه امکانات وبسترهای موجود استفاده می کند.

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر