توسط فنی و حرفه ای کردستان

کد خبر: 3194

گسترش آموزش‌های مهارتی سبب کاهش نرخ بیکاری در کردستان می‌شود

به گزارش کردستان خبر، پیش از ظهر امروز سرهنگ حسن عسگری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج در دیدار با سید جمیل احمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان با تاکید بر نقش آموزش های مهارتی در ایجاد اشتغال مولد و پایدار جوانان کردستانی کاهش نرخ بیکاری در استان را در گرو گسترش آموزش های مهارتی در بین جوانان کردستان دانست و خواستار گسترش بیش از پیش آموزش های مهارتی در سطح استان کردستان شد.

 

سرهنگ عسگری بیان داشت : سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می کوشد تا با کمک به افزایش سطح معیشت جامعه به خصوص مردم ولایت مدار استان فرهنگی کردستان امنیت پایدار را در سطح استان ایجاد کند.

 

وی با تقدیر از عملکرد اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان افزود : خوشبختانه اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان توانسته است به خوبی نقش و جایگاه آموزش های مهارتی در توسعه و کمک به افزایش تولیدات داخلی و بهره وری تولید را تبیین نماید ولی باید کلیه دستگاه های اجرایی سطح استان با همکاری و تعامل خود با مجموعه اداره کل بکوشند زمینه توسعه و گسترش بیش از پیش آموزش های مهارتی را فراهم نمایند.

 

درادامه سید جمیل احمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در این اداره کل گفت : اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان با دارا بودن 16 مرکز پارت دار دولتی و 134 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در سطح استان سالانه بالغ بر 5 میلیون نفر – ساعت آموزش های مهارتی را ارائه می نماید که 17000 نفر از مردم شریف استان کردستان به صورت میانگین در سال از خدمات این اداره کل بهره مند می گردند.

 

احمدی وجود مربیان و پرسنل متخصص و کارآمد و بهره گیری از امکانات و تجهیزات بروز و منطبق با تکنولوژی روز دنیا و برنامه ریزی توسط این اداره کل در راستای ارائه آموزش های مهارتی همسو با نیاز بازار کار را از جمله مزیت های نسبی این اداره کل برشمرد.

 

این مقام مسئول با اشاره به اجرای طرح موفق مهارت آموزی سربازان نیروهای مسلح در سطح استان ، ارائه آموزش های مهارتی در طول مدت خدمت دوره ضرورت را گامی مهم و موثر در هموار نمودن مسیر ورود جوانان پس از پایان خدمت سربازی به بازار کار دانست و از آمادگی این اداره کل در راستای گسترش آموزش های مهارتی در این حوزه با همکاری و تعامل دو سویه پادگان های سطح استان خبر داد.

 

در پایان این جلسه احمدی از راه اندازی مرکز ثابت مهارت آموزی در پادگان امام علی (ع) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان خبر داد و گفت : امیدواری با همکاری تنگاتنگ و دو سویه با سپاه بیت المقدس استان شاهد توسعه و گسترش بیش از پیش آموزش های مهارتی باشیم.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر