کد خبر: 3208

کمیته امداد استان کردستان در ۹ ماهه امسال ۲۰۸ خانوار تحت پوشش را صاحب مسکن کرده است.

به گزارش کردستان خبر، محمد رسول شیخی زاده، مدیر کل کمیته امداد استان کردستان، با بیان اینکه این نهاد در ۹ ماهه نخست امسال ۲۰۸ خانوار تحت حمایت این نهاد را صاحب مسکن کرده است، گفت: برای این تعداد واحد مسکونی شش میلیارد و ۱۷۲ میلیون تومان هزینه شده است.

 

وی ضمن بیان اینکه از این مبلغ چهار میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان از محل اعتبارات کمیته امداد پرداخت شده است، افزود: همچنین یک میلیارد و ۱۷۰ میلیون تومان از محل کمک مستقیم خیران و ۶۶۰ میلیون تومان نیز از محل زکات پرداختی نیکوکاران تامین شده است.

 

شیخی زاده با اشاره به اینکه از تعداد واحد های مسکونی تامین شده ۱۴۰ واحد مربوط به مددجویان شهری و ۶۸ واحد نیز برای مددجویان روستایی بوده است، ادامه داد:  همچنین برای کمک به تعمیر و بازسازی۵۶۰ واحد مسکن مددجویان کمیته امداد این استان دو میلیارد تومان در ۹ ماهه نخست امسال پرداخت شده است.

 

وی افزود: برای خرید، ساخت و تعمیرات مسکن مددجویان این استان هشت میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در ۹ ماهه نخست امسال هزینه شده است.

 

مدیر کل کمیته امداد کردستان با بیان اینکه سرانه کمک به مسکن مددجویان شهری تا سقف ۳۰ میلیون تومان و مددجویان روستایی تا سقف ۲۵ میلیون تومان است، گفت: اولویت ساخت و یا خرید مسکن،  برای خانوارهای ایتام و بی سرپرست و خانوارهای ۳ نفره و به بالا است.

 

وی با اشاره به طرح مشارکتی و تفاهم نامه بین این نهاد و سپاه کردستان، گفت: بر اساس این تفاهم نامه هزار واحد مسکن برای مددجویان روستایی ساخته می شود و برای هر واحد ۳۵ میلیون تومان بلاعوض کمک خواهد شد که در دهه مبارک فجر ۱۳۰ واحد آن تحویل مددجویان می شود.


انتهای پیام/

اخبار مرتبط