در دهه فجر امسال

کد خبر: 3218

با گاز دارشدن 32 روستای استان ضریب بهره مندی روستاها از خدمات گاز به ۸۸ درصد می‌رسد.

به گزارش کردستان خبر، مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: به مناسبت دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، ۱۷۸ پروژه گازرسانی در استان با اعتبار ۷۹۱ میلیارد ریال بهره برداری یا کلنگ زنی می‌شود.

 

احمد فعله گری اظهار داشت: در این ایام ۱۰۲ طرح گازرسانی روستایی و صنعتی با اعتبار ۳۳۰ میلیارد ریال در استان به بهره برداری می‌رسد و عملیات اجرایی ۷۶ پروژه نیز با اعتبار ۴۶۵ میلیارد ریال آغاز می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه در دهه فجر امسال ۳۲ روستای این استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار می‌شوند، افزود: با افتتاح این طرح‌ها ضریب بهره مندی جمعیت روستایی از خدمات گاز به ۸۸ درصد می‌رسد.

 

مدیرعامل شرکت گاز کردستان یادآور شد: با افتتاح این طرح ها، ۲ هزار و ۵۹۴ خانوار جدید روستایی معادل هشت هزار و ۹۷۱ نفر از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند می‌شوند.

 

فعله گری با اشاره به اینکه تاکنون به یک هزار و ۱۴۸ روستای استان گازرسانی شده است، گفت: با گاز رسانی به این ۳۲ روستا، تعداد آبادی گازدار استان به یک هزار و ۱۸۰ روستا افزایش می‌یابد.

 

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان مهمترین پروژه‌های گازرسانی روستایی را هشمیز، سو، نشور، ژیوار، سرهویه و روار اعلام و اضافه کرد: در دهه مبارک فجر، عملیات اجرایی ۹ پروژه صنعتی با اعتبار اولیه ۱۵ میلیارد ریال نیز آغاز می‌شود.

 

شرکت گاز کردستان ۵۱۵ هزار مشترک در بخش‌های خانگی، تجاری و صنعتی دارد و در مجموع ۹۵.۶ درصد جمعیت استان معادل یک میلیون و ۵۳۳ هزار نفر از نعمت گاز بهره‌مند هستند.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر