کد خبر: 3222

نمایندگان مجلس با کلیات طرح یک فوریتی ساماندهی بازار خودرو موافقت کردند

به گزارش کردستان خبر، نمایندگان در نشست علنی امروز در جریان رسیدگی به طرح یک فوریتی ساماندهی بازار خودرو با 104 رأی موافق، 67 رأی مخالف و 10 رأی ممتنع از مجموع 206 نماینده حاضر در جلسه با کلیات آن موافقت کردند.

 

محمدحسین فرهنگی در توضیح این طرح گفت: به دلیل شرایط خاص اقتصادی کشور به جمع بندی رسیدیم که طرح ساماندهی بازار خودرو فعلا مطرح نشود و مدتی مسکوت بماند اما با توجه به اعتراض طراحان و رأی صحن به عدم مسکوت ماندن آن، به احترام درخواست فوریت نمایندگان وارد بررسی جزئیات آن شدیم.

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد: در حوزه خودرو شرایط خاصی در کشور وجود دارد و باید به نوعی پاسخ مردم که دارای مشکلاتی در این حوزه شده اند داده شود.

 

 
تصویب موافقت نامه با کمیسیون اقتصادی و اجتماعی آسیا و اقیانوسیه
 
نمایندگان با لایحه موافقت نامه بین دولت ایران و کمیسیون اقتصادی و اجتماعی آسیا و اقیانوسیه به نمایندگی از سازمان ملل متحد موافقت کردند
نمایندگان در نشست علنی امروز در بررسی لایحه موافقت نامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و کمیسیون اقتصادی و اجتماعی آسیا و اقیانوسیه به نمایندگی از سازمان ملل متحد درباره تاسیس مرکز آسیا و اقیانوسیه برای توسعه مدیریت اطلاعات بلایا با این لایحه با 137 رأی موافق، 46 رأی مخالف و 10 رأی ممتنع موافقت کردند.
 
 
طرح تشکیل سازمان ملی جوانان اعلام وصول شد

­عضو هیات رئیسه مجلس یک طرح نمایندگان را به صورت عادی اعلام وصول کرد.

علیرضا رحیمی در نشست علنی امروز گفت: طرح انتزاع امور جوانان از وزارت ورزش و جوانان و تشکیل سازمان ملی جوانان اعلام وصول می شود.

 

درخواست ۱۷۰ نماینده برای امهال وام ها کشاورزی

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی بیانیه ۱۷۰ نماینده را قرائت کرد.

احمد امیرآبادی فراهانی در نشست علنی امروز گفت: بیانیه و نامه ای به امضای 170 نفر از نمایندگان به هیات رئیسه مجلس رسیده است.

نماینده مردم قم در مجلس دهم شورای اسلامی افزود: این نمایندگان در خواست امهال وام های کشاورزی و بخشودگی سود بانکی را دارند.

 

 
معیار تعیین حقوق ورودی خودروهای سواری مشخص شد

نمایندگان مردم در خانه ملت، دولت را مکلف کردند تا براساس حجم موتور، میزان مصرف سوخت و میزان آلایندگی، حقوق ورودی خودروهای سواری را تعیین کند.

نمایندگان در نشست علنی امروز در بررسی طرح یک فوریتی ساماندهی بازار خودرو با ماده یک این طرح با 117 رأی موافق، 30 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع موافقت کردند.

 
 
اخبار مرتبط
ارسال نظر