نماینده ولی فقیه در استان کردستان

کد خبر: 3235

فضای مجازی، مهمترین ابزار دشمن برای کمرنگ کردن عفت عمومی و اعتقادات مذهبی است.

به گزارش کردستان خبر، آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی در نشست تعاملی با فرمانده انتظامی و مسئولان ادارات و نهادهای استان، با بیان اینکه ارتباط از طریق فضای مجازی در سال های اخیر جایگاه قابل توجهی در بین نسل جوان جامعه ما پیدا کرده و شبکه های اجتماعی در شکل دهی هویت و حتی در ابعاد مختلف زندگی افراد تاثیرگذار هستند، اظهار کرد: در حال حاضر اینترنت ابزاری مناسب برای توسعه افکار و اندیشه های بشری محسوب می‌شود به شرط آن که در راه صحیح استفاده شود.

 

وی افزود: افراد باید برای ورود به دنیای مجازی اطلاعات کافی و سواد رسانه ای در اختیار داشته باشند تا دچار مشکلات و تهدیدات و آسیب های اجتماعی ناشی از آن نشوند.

 

آیت الله شاهرودی عنوان کرد: ارتباطات سالم در فضای مجازی و لزوم هوشیاری جوانان و خانواده ها نسبت به تهدیدات فضای مجازی و شبکه های اجتماعی باید در اولویت برنامه های پیشگیرانه ادارات و نهادها قرار گیرد.

 

وی در ادامه گفت: پیشگیری از آسیب های اجتماعی و توجه والدین به رفتار فرزندان امری بسیار مهم است و برای جلوگیری از هم پاشیدگی خانواده‌ها، والدین باید تا حدودی به فناوری‌های روز دنیا مسلط باشند.

 

نماینده ولی فقیه در استان کردستان تاکید کرد: خانواده ها باید توجه داشته باشند که تغییر در رفتار فرزندان به معنای ایجاد تغییر در طرز فکر آنهاست و هنگامی که بنیان فکری و شخصیت آنها به صورت ناصحیح شکل گیرد، راه نفوذ شیادان به حریم خصوصی افراد و محیط امن خانواده باز می‌شود.

 

وی ادامه داد: دشمنان انقلاب اسلامی ایران با شناخت از ویژگی های دین اسلام، درصدد مقابله با این دین مبین الهی با از بین بردن حیاء و عفت و اعتقادات مذهبی و غلبه فرهنگ منحط غربی در جوامع اسلامی هستند که مهمترین ابزار آنان در عصر حاضر، فضای مجازی است.

 

آیت الله شاهرودی با قدردانی از همت مضاعف و تلاش نیروی انتظامی در پیشگیری و مقابله با جرایم و آسیب های فضای مجازی که دغدغه امروز جوامع بشری است، خاطرنشان کرد: اقدامات هوشمندانه و تأثیرگذار پلیس در افزایش احساس آرامش فردی و اجتماعی نقش بسزایی داشته است.

 

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر