کد خبر: 3260

هوای شهرهای سقز و مریوان در شرایط ناسالم برای گروه های حساس، قروه در شرایط ناسالم برای عموم است.

به گزارش کردستان خبر، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کردستان گفت:  به سبب شکل گیری کانون های گرد و خاک در بیابان های عراق و سوریه و با توجه به ورود موج جدید گرد و خاک به آسمان منطقه، در حال حاضر هوای برخی از شهرهای سطح استان کردستان در شرایط ناسالم قرار گرفته است.

 

فریبا رضایی اظهارداشت: روند غلظت گرد و غبار در غالب مناطق استان کاهشی بوده و شهرهای سقز و مریوان در شرایط ناسالم برای گروه های حساس، قروه در شرایط ناسالم برای عموم و در سنندج وضعیت هوا قابل قبول است.

 

وی افزود: اکنون هوای شهرهای مریوان و سقز در شرایط بسیار ناسالم برای گروه های حساس و قروه در شرایط ناسالم برای عموم مردم قرار دارد و این وضعیت برای تمام افراد به ویژه کودکان، بیماران قلبی و عروقی و افراد مسن خطرناک است.

 

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کردستان از افراد سالمند و بیماران تنفسی و قلبی  خواست در صورت امکان از منزل خارج نشوند.

 

انباشت آلاینده ها در کلان شهرها
 
بیشتر شهرهای صنعتی و پرجمعیت روزهای هفته گذشته از نظر کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس بودند که این شرایط امروز و فردا پیش بینی می شود.
 
 
ورود سامانه بارشی از فردا
 
از فردا سامانه بارشی از سمت غرب و جنوب غرب وارد کشور می شود که استانهای واقع در این مناطق را تحت تاثیر فعالیت بارشی خود قرار می دهد و برای روز دوشنبه علاوه بر اینکه بارش ها تشدید می شود گسترده تر هم خواهد شد. 
 
 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر