کد خبر: 3269

مسئولین و به جای فکر به موضوع مذاکره با آمریکا باید نگاهشان به داخل کشور باشد

سرهنگ حسن عسگری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج در گفتگو با خبرنگار کردستان خبر در رابطه با مذاکره و اعتماد با آمریکا بعد از تجربه برجام اظهار داشت: تجربه و تاریخ نشان داده است که خوی و خصلت سردمداران آمریکا چپاولگری و خیانت است در نتیجه تا زمانی که سردرمداران این کشور به این ویژگی ها و خصلت ها باقی باشند هرگونه مذاکره عملا بی فایده است.

 

وی با بیان اینکه تاکید همیشگی امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری بر حفظ انسجام ملی و شناخت ماهیت استکبار بوده است، گفت: در واقع برداشتی که میتوان از  گفتمان امام و رهبری گرفت همه بر غیر قابل اعتماد دانستن آمریکا دلالت دارد و همیشه رهبر انقلاب، دولت ایالات متّحده‌ی آمریکا را دولتی غیرقابل اعتماد، دولتی خودبرتربین، غیرمنطقی و عهدشکن، دولتی سخت در پنجه‌ی تصرّف و اقتدار شبکه‌ی صهیونیسم دانستند.

 

وی  آمریکا را چه بعد از برجام و چه پس از آن غیرقابل اعتماد دانست و افزود: دلیل این بی اعتمادی به آمریکا این است که این  فقط براساس منافع خود تصمیم می گیرد و اگر زمانی هم پای مذاکره با ایران یا هر کشوری قرار گیرد صرفا فقط برای تامین منافع کشور خود است و در واقع باید گفت مذاکره با آمریکا آب در هاون کوبیدن است.

 

عسکری خاطرنشان کرد: دولت آمریکا معتقد به قوانین مذاکره نیست و چیزی که در مواجه با ایران شاهد آن بودیم که از قوانین و قرارداد فی مابین خارج شد و چه تضمینی وجود دارد که با مذاکره جدید دوباره به قوانین پایبند باشد.

 

فرمانده سپاه سنندج یاد آور شد: مسئولین و مدیران اجرایی ما با در صدر قرار دادن منویات رهبری در تمامی اقدامات خود در فکر حل مشکلات جامعه باشند و به جای فکر به موضوع مذاکره با آمریکا باید نگاهشان به داخل کشور باشد و این نگاه به درون کشور و تکیه به توان داخل راه حل برون رفت از مشکلات اقتصادی است.

 

وی بار دیگر با بیان اینکه دنبال مذاکره بودن با آمریکا هیچ مشکلی را حل نمی کند افزود: سرلوحه قرار دادن سیاست های اقتصادی مقاومتی و نگاه به داخل و درون کشور موجب موفقیت و سربلندی کشور خواهد شد.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر