کد خبر: 3276

درحال حاضر بارش باران محور‌ها و راه‌های مواصلاتی و بارش برف گردنه های استان را فرا گرفته است.

به گزارش کردستان خبر،بارندگی‌ها از ظهر دیروز سراسر کردستان را فرا گرفته و هواشناسی می‌گوید این بارندگی‌ها تا فردا ادامه دارد.

 

 مدیرکل هواشناسی کردستان گفت: بیشترین فعالیت بارشی این سامانه، تا اواخر وقت دوشنبه است و پیش بینی می‌شود با توجه به کاهش تدریجی دما در گردنه‌ها و ارتفاعات، به ویژه از اواخر وقت دوشنبه و صبح سه شنبه بارش‌ها به شکل برف باشد.

 

وی گفت: همچنین براساس آخرین پیش بینی‌های این اداره کل در نواحی شمال غربی و غربی و در شهر‌های بانه، مریوان، سقز، سروآباد، منطقه سرشیو و اورامانات و بخش‌هایی از جنوب استان و شهر‌های سنندج و کامیاران و تا حدودی دهگلان بارش‌ها شدت بیشتری دارد.

 

مدیر کل هواشناسی استان کردستان ادامه داد: ممکن است در برخی نقاط شاهد مه گرفتگی و کاهش دید و لغزنده شده جاده‌ها و مسیر‌های مواصلاتی استان باشیم که سبب اختلال در تردد خواهد شد.

 

صدیقی یادآور شد: با این سامانه بارشی رعد وبرق و احتمال تگرگ نیز پیش بینی می‌شود و احتمال ریزش کوه و نیز سقوط بهمن در نقاط مستعد وجود دارد.

 

وی بیان کرد: حجم زیاد بارش ها، آبگرفتگی معابر شهری و روستایی و سیلابی شدن مسیل ها، به خصوص در روز دوشنبه را به دنبال خواهد داشت که توصیه می‌شود شهروندان از سفر‌های غیرضروری در هنگام فعالیت امواج بارشی خودداری کنند.

 

رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کردستان نیز در خصوص آخرین وضعیت جاده‌ها و راه‌های مواصلاتی سطح استان، گفت: در حال حاضر تردد در تمام محور‌های مواصلاتی استان بدون مشکل در جریان است.

 

دانش زندی اظهارداشت: هم اکنون بارش باران تمام محور‌ها و راه‌های مواصلاتی سطح استان کردستان را فرا گرفته و در بعضی نقاط شدت بارش‌ها بیشتر از سایر مسیر‌ها است، اما مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.

 

وی افزود: در تعدادی از گردنه‌های مرتفع استان مانند گردنه خان بانه، بهارستان دیواندره و گردنه درکه کامیاران کاهش دید و مه گرفتگی را شاهد هستیم که دید افقی را به ۵۰ تا ۱۵۰ متر کاهش داده است.

 

رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کردستان افزود: در محور دیواندره – بیجار نیز مه از دیگر نقاط استان شدیدتر است که همین امر باعث کاهش شدید دید افقی شده است.

 

زندی در پایان سخنان خود به شهروندان توصیه کرد: با توجه به بارندگی و مه گرفتگی که باعث لغزندگی سطح جاده‌ها و کاهش دید افقی شده است، با احتیاط بیشتر و سرعت مطمئنه حرکت کنند.

 

آغاز بارش برف و باران از دیشب

از دیشب با ورود سامانه بارشی جدید آسمان استانهای غرب و جنوب غرب کشور بارانی شده است. این بارش استان های ایلام، لرستان همدان، کرمانشاه، کردستان، خوزستان، آذربایجان غربی را در بر گرفته است.

 

تردد با زنجیرچرخ

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور با اشاره به بارش برف در ارتفاعات از رانندگان وسایل نقلیه خواست برای تردد در این محورها و محورهای کوهستانی زنجیر چرخ همراه داشته باشند.
 
 
انتهای پیام/

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر