کد خبر: 3284

فرمانده پلیس راه کُردستان؛ تونل شماره ۲ در محور سنندج ـ دهگلان ریزش کرده و راهداران در حال ریزش برداری هستند.

به گزارش کردستان خبر، فرمانده پلیس راه کردستان گفت: به علت وجود کولاک شدید و تداوم شدت بارش برف، تردد انواع کامیون کشنده در ۲ محور این استان ممنوع اعلام شده است.


سرهنگ عیسی گوهری اظهار داشت: به علت وجود کولاک شدید مقطعی در زرینه، تردد انواع کشنده در محور سنندج - دیواندره تا اطلاع بعدی ممنوع است.

وی افزود: علاوه بر این، در محدوده گردنه تودار ملا در محور سنندج - مریوان نیز بارش شدید برف گزارش شده و پلیس به منظور جلوگیری از ایجاد اختلال در تردد مانع از عبور انواع کامیون‌های کشنده در این مسیر شده است.
 
سرهنگ گوهری اضافه کرد: اکنون در گردنه‌های محور‌های سنندج - مریوان، سنندج - دهگلان، سنندج - سقز و سنندج - کامیاران شاهد یخ زدگی سطح جاده هستیم.
 
وی به رانندگان توصیه کرد با توجه به لغزندگی و یخبندان در بیشتر جاده‌های مواصلاتی استان ، با رعایت سرعت مطمئنه از سبقت و ترمز‌های ناگهانی خودداری کنند تا دچار انحراف از جاده و واژگونی خودرو، نشوند.

فرمانده پلیس راه کُردستان همچنین از ریزش تونل شماره ۲ در محور سنندج - دهگلان خبر داد و افزود: راهداران اکنون در حال ریزش برداری هستند و ترافیک جاده نیز به مسیر کنارگذر این تونل هدایت شده است.

سامانه بارشی از روز گذشته وارد استان شده و با توجه به بررسی و تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی، امروز تا ظهر امروز همچنان شاهد استقرار سامانه قوی بارشی در آسمان استان خواهیم بود که پیامد آن ابری و مه آلود شدن آسمان، بارش شدید باران و در ارتفاعات و گردنه‌ها کولاک برف، در برخی نقاط رعد و برق با احتمال بارش تگرگ و وزش باد گا‌ها شدید است.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر