استاندار کردستان خبر داد؛

کد خبر: 3298

با بهره برداری از 464 پروژه در دهه فجر برای بیش از 9 هزار نفر اشتغالزایی ایجاد شود.

به گزارش کردستان خبر، بهمن مرادنیا امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان به مناسبت دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: در ایام دهه مبارک فجر ۴۶۴ پروژه با اعتباری بالغ بر ۸۷۴ میلیارد تومان در کردستان به بهره برداری می رسد.
 
وی با اشاره به اینکه با افتتاح این پروژه‌ها برای ۹ هزار و ۴۰۰ نفر اشتغالزایی ایجاد خواهد شد، افزود: سهم پروژه‌های بخش خصوصی ۲۲۱ میلیارد تومان و بخش دولتی بالغ بر ۶۶۱ میلیارد تومان است.
 
استاندار کردستان عنوان کرد: ۳۴ پروژه از پروژه‌های این ایام اعتباری بیش از سه میلیارد تومان را دارند که اشتغال حاصل از آنها ۶ هزار و ۴۰۰ نفر است.
 
وی در ادامه اعلام کرد: جهاد کشاورزی با ۲۵۲ پروژه، شرکت برق با ۴۶ پروژه و صنعت، معدن و تجارت کردستان با ۳۷ پروژه بیشترین سهم را در پروژه‌های ایام دهه فجر دارند.
 
مرادنیا در بخشی دیگر از سخنان خود به وضعیت بودجه سال آینده استان کردستان اشاره و ذکر کرد: بودجه سال آینده استان کردستان کاهش نیافته است که در این راستا اعتبارات استانی در سال جاری ۸۳۰ میلیارد تومان بوده و در بودجه سال آینده به ۹۱۵ میلیارد تومان افزایش یافته است.
 
وی اعلام کرد: بودجه استان کردستان امسال یک هزار و ۱۴۰ میلیارد تومان بود که برای سال آینده یک هزار و ۴۱۰ میلیارد تومان بودجه برای استان پیش بینی شده است.
 

استاندار کردستان از نگارش نامه ای به محضر مقام معظم رهبری برای دریافت یک و نیم میلیارد دلار اعتبار برای توسعه بخش های مختلف و اشتغالزا در استان خبر داد و گفت: اگر این درخواست مورد موافقت ایشان قرار بگیرد حتما تحولات بنیادی در توسعه استان روی خواهد داد.

 

وی در ادامه سخنان خود حضور و فعالیت رسانه ها برای توسعه استان را حایز اهمیت برشمرد و گفت: توسعه یک امر یکسویه نیست و همگان در آن نقش دارند.

 

انتهای پیام/

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر