رییس اداره فناوری اطلاعات آموزش و پرورش کردستان؛

کد خبر: 3300

۵۰ درصد کلاس‌های درس استان به امکانات هوشمند تجهیز می شوند.

به گزارش کردستان خبر، علی رشیدی امروز در سومین نشست کمیته توسعه دولت الکترونیک استان گفت: از مجموع ۱۲ هزار و ۱۸۸ کلاس درس دولتی استان تعداد شش هزار و ۶۵ کلاس، حدود ۵۰ درصد کلاس‌های درس به امکانات هوشمند تجهیز شده است.

 

رییس اداره فناوری اطلاعات آموزش و پرورش کردستان افزود: همچنین از مجموع دو هزار و ۸۶۲ مدرسه دولتی استان، تعداد دو هزار و ۶۵ مدرسه به شبکه همگام متصل و برای فعالیت‌های خود از بستر اینترانت ملی استفاده می‌کنند.

 

 رشیدی با اشاره به اهمیت حفاظت از اطلاعات و ضرورت ارتقاء سطح امنیت سیستم‌های در اختیار از جمله سامانه‌های ثبت نام (سناد)، اتوماسیون اداری و سایر سامانه‌ها گفت: حفظ اطلاعات از دو جهت عدم دسترسی افراد غیر مسئول و عدم تخریب اطلاعات مهم است و باید با تهیه نسخه پشتیبان و رعایت ضوابط ابلاغی از اطلاعات موجود حفاظت کرد.

 

دبیر کمیته توسعه دولت الکترونیک استان، یکی از شاخص‌های عمومی ارزیابی جشنواره شهید رجایی را حوزه خدمات الکترونیک عنوان کرد و با اشاره به مشکلات پیش رو، خواستار همکاری مسئولین و بخش‌های دست اندرکار در اجرای این مهم و مستند سازی اقدامات شد.

 

وی با اشاره به ارائه خدمات الکترونیکی مختلف از طریق آموزش و پرورش، گفت: کلیه این خدمات به صورت رایگان بوده و افراد می‌توانند با مراجعه به پرتال آموزش و پرورش استان از خدمات استفاده کنند.

 

رییس اداره فناوری اطلاعات آموزش و پرورش کردستان گفت: هر گونه سامانه و سیستمی که در استان تهیه و در واحد‌های اداری و آموزشی استفاده می‌شود باید از کمیته توسعه دولت الکترونیک استان مجوز فعالیت دریافت کند در غیر این صورت از نظر قانونی اجازه فعالیت ندارد.

 

گفتنی است در این نشست برنامه‌های کمیته توسعه دولت الکترونیک، مسائل و مشکلات مربوط به اتوماسیون اداری تحت وب، حذف کاغذ از مکاتبات اداری، سهولت در ارائه خدمات و دسترسی بهتر فرهنگیان به بخشنامه‌ها و مکاتبات ابلاغی مورد بررسی قرار گرفت.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر