کیان مهر تهیه کننده مستند کفن مشکی :

کد خبر: 3325

هادی کیان مهر تهیه کننده مستند کفن مشکی گفت : مستند کفن مشکی در مورد شهید یوسف داورپناه ۱۷ بهمن در ارومیه رونمایی خواهد شد.

به گزارش کردستان خبر، کیان مهر در گفتگو با پایگاه خبری فاطر 24  اظهار داشت: دغدغه ی که باعث شد به سمت کفن مشکی برویم بیان دقیق و بدون تعارف حقیقت هایی بود که امروز به دلیل کم توجهی به آن از ذهن جامعه در حال پاک شدن است.


این فعال فرهنگی افزود: توجه به روایت درست تاریخی و دقیق از تاریخ انقلاب اسلامی و مجاهدت و رشادت های به وقوع پیوسته در آن از مسائلی است که باید فعالان حوزه فیلم و مستند به آن ورود کنند.

 

وی ضمن تاکید بر حفظ امانتداری در روایت ها ٬فرصت دفاع مقدس را یک فرصت بی بدیل برای بهره گیری و معرفی قهرمانان آن برای جوانان دانست.

 

کیان مهر تهیه کننده مستند کفن مشکی با اشاره به اهمیت روایت والدین شهدا اظهار داشت : این مستند در مورد شهید یوسف داورپناه است که در سال ۶۰ به طرز فجیعی توسط حزب دموکرات به شهادت رسید که روایت این ماجرا از زبان مادر شهید و دوستان شهید در مستند بیان می شود که انشاالله رونمایی از این پروژه همزمان با همایش نقش زنان در انقلاب اسلامی ۱۷ بهمن خواهد بود.

 

وی در ادامه با اشاره به حمایت ویژه اداره کل حفظ و نشر آثار ارزش های دفاع مقدس استان از این کار گفت: این اثر در مدت ۵ ماه و با یک پیش تولید و کار پژوهشی ۳ ماهه و به کارگردانی یاسین احمدی تصویربرداری محمد مستوفی و گریم بهمن ولی پور نقش آفرینی راحله آوانسری و رضا خداداد در شهرها ارومیه سنندج و سقز تهیه شده است.


 

انتهای پیام/

 
اخبار مرتبط
ارسال نظر