کد خبر: 3333

2 طرح در روستای ماموخ و شهر حسین آباد با حضور استاندار کردستان به بهره برداری رسید.

به گزارش کردستان خبر، یک واحد مرغداری ۲۰ هزار قطعە‌ای در ماموخ و تصفیه خانه فاضلاب شهر حسین آباد همزمان با چهارمین روز از دهه فجر و با حضور استاندار کردستان به بهره برداری رسید.

 

استاندار کردستان امروز در آیین بهره برداری از این واحد مرغداری با اشاره به حمایت از واحدهای تولیدی در جهت رفع مشکلات آنان از لحاظ تسهیلات افزود: امسال 100میلیارد ریال یارانه سود تسهیلات بانکی از محل منابع استانی به فعالان بخش کشاورزی و طیور پرداخت می شود.

 

بهمن مرادنیا  گفت: این مرغداری با هزینه هشت میلیارد ریال جزو مدرن‌ترین مرغداری‌های استان است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان هم اظهار داشت: در حال حاضر 740 واحد مرغداری گوشتی با ظرفیت 15 میلیون قطعه در سال در استان فعال است و کردستان از این لحاظ در بین هشت استان شمال غرب و غرب کشور رتبه اول را دارد.

 

مرادنیا در آیین افتتاح تصفیه خانه فاضلاب شهر حسین آباد بر ضرورت ساماندهی فاضلاب روستا‌هایی که در حاشیه سد قشلاق سنندج وجود دارند تاکید کرد و گفت: لازم است مسئولان و مدیران مرتبط با بخش آب و فاضلاب ساماندهی فاضلاب روستا‌های حاشیه سد‌ها را به جد در دستور کار داشته باشند.

 

استاندار کردستان هزینه صرف شده برای این پروژه را سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان ذکر کرد و ادامه داد: در ایام دهه فجر حدود هشت میلیارد تومان در بخش حسین آباد طرح و پروژه به بهره برداری می‌رسد.

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر