کد خبر: 3335

مصرف آب شرب آلوده در روستای سبدلوی شهرستان بانه و زاغه علیا شماری را راهی بیمارستان کرد.

به گزارش کردستان خبر، شماری از اهالی روستاهای زاغه علیا و سبدلوی بانه در پی مصرف آب آشامیدنی آلوده مسموم شدند. 

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان دیواندره اظهار داشت: این آلودگی به میکروب غیرکشنده بوده و زمانی رخ داد که بارندگی‌های زیاد موجب شد تا بخشی آب آلوده از بالادست چاه آب آشامیدنی به درون چاه نفوذ کند.

 

سیروان شاه ویسی اضافه کرد: ۵۵ نفر از اهالی روستا پس از مصرف آب، دچار مسمومیت شده و به مراکز درمانی مراجعه کردند که ۸ نفر به دلیل احتیاج به مراقبت در بیمارستان دیواندره بستری و بقیه ترخیص شدند.

 

این چاه در حال حاضر مسدود شده و با تانکر‌های سیار به اهالی روستا، آبرسانی می‌شود.

 

مسمومیت 28 نفر از اهالی روستای سبدلو در شهرستان بانه

  آرش رشیدی در این رابطه اظهار داشت : به دلیل بارش زیاد باران در هفته گذشته آب به داخل چاه اصلی پمپاژ آب مصرفی روستای سبدلو نفوذ کرده و این مساله موجبات مصمومیت تعدادی از روستائیان عزیز شده بود.

 

وی خاطر نشان کرد : البته هر روز کلر زنی به آب مصرفی شهروندان صورت می گیرد ولی به دلیل نفوذ حجم زیاد آب به داخل مخزن اصلی دیگر کلر موجود جوابگو  این مقدار از آب نبوده و باعث مصمومیت و مراجعه اهالی روستای سبدلوی بانه به بیمارستان  شده است .

رئیس شبکه بهداشت بانه تصریح کرد: بیمارانی که به مراکز بیمارستانی شهر بانه مراجعه کردند خوشبختانه وضعیت حادی را نداشته و بعد از مدت کوتاهی بستری مرخص گردیده اند و همچنین تعدادی نیز به صورت سرپایی مداوا شدند.

 

رشیدی در پایان گفت: در واقع نباید ما شاهد بروز چنین مشکلاتی در آب مصرفی شهروندان باشیم  ولی مدیریت ضعیف در این مساله مشهود و مبرهم است و برای حل مشکل آلودگی آب کلر زنی به اندازه کافی صورت گرفته و مشکل آب مصرفی روستای سبدلو مرتفع گردیده است .

 

گفتنی است که روستای سبدلو از توابع بخش مرکزی بانه با یک هزار و ۶۴۶ نفر جمعیت در ۵ کیلومتری این شهرستان واقع شده است و با وجود اینکه در مجاورت سد مخزنی بانه است ،دو منبع آب آشامیدنی این روستا از چشمه کوه های اطراف و چاه تغذیه می شوند.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر