کد خبر: 3344

همایش استانی فرهنگ‌سازان و اندیشه‌ورزان استان کردستان با حضور مسوولان استانی و کشوری در سنندج برگزار شد.

به گزارش کردستان خبر، حسین فیروزی در همایش استانی فرهنگ سازان و اندیشه ورزان دینی با اذعان به رابطه تنگاتنگ فرهنگ و اقتصاد اظهار داشت: اصلاح الگوی مصرف و ایجاد توسعه و شکوفایی اقتصادی بدون کمک فعالان فرهنگی میسر نیست. 

 

معاون اقتصادی استاندار کردستان همچنین از روحانیون، محققان، اندیشه ورزان و اهالی فرهنگ خواست با تشریح اهمیت سرمایه گذاری، جامعه را برای سرمایه پذیری مهیا کنند. 

فیروزی افزود: برای ایجاد اشتغال و فقرزدایی باید سرمایه ها را به استان بیاوریم و این سرمایه ها نه تنها سرمایه های مادی بلکه سرمایه های فنی - تخصصی را نیز شامل می شود. 

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به پیشرفت های صنعتی کشور طی ۴۰ سال عمر انقلاب اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: تا سال ۵۷ اگر صنعتی در کشور وجود داشت ما فقط مصرف کننده بودیم اما امروز برترین صنایع را داریم و حتی دشمن نیز به این امر اذعان دارد. 

 

نرخ دینداری مردم ایران دو برابر جهان است

معاون آموزشی پژوهشی سازمان تبلیغات اسلامی کشور  نیز در این همایش اعلام کرد: براساس مطالعات دقیق علمی نرخ دینداری مردم ایران در طول نیم قرن اخیر معادل دو برابر جهانی است اما بعد از انقلاب این آمار چهار برابر شده است.

حجت‌الاسلام روح‌الله حریزاوی یادآور شد: ما در آستانه یک جهش بزرگ در کشورهستیم و جهش بزرگ هم سختی فراوانی دارد به ویژه برای کشوری که مردم از اول تصمیم گرفته‌اند مستقل باشند و زیر فشار حرف زور نمی روند.

وی با بیان اینکه چهل سالگی انقلاب را یک قیام چهل ساله می‌دانیم و عمر این قیام باید به اندازه‌ای باشد که آن را تحویل صاحب قیام قائم آل محمد( عج) دهیم، اعلام کرد: حاکمیت نظام جمهوری اسلامی در ۴۰ سالگی دارای ویژگی‌هایی است که نسبت به سال‌های قبل متفاوت است.

 

سیستم موشکی آمریکا در برابر سیستم موشکی ایران خاصیتی ندارد

 

نماینده ولی فقیه در استان کردستان نیز در این همایش با اشاره به اینکه مقاومت و ایستادگی ما در برابر دشمنان موجب شد تا دشمن در هر مقطعی با توطئه‌های جدید وارد کار شود و امروز با در پیش گرفتن تحریک و جنگ اقتصادی علیه ایران به پا خواسته است.

آیت‌الله سید محمد حسین شاهرودی اضافه کرد: آمریکا با تغییر سیاست موشکی و هزینه‌های هنگفتی که در پیش گرفت در برابر سیستم موشکی ایران نمی‌تواند بایستد و این بیانگر پیشرفت کشور ما در تمامی عرصه‌های پزشکی، صنعتی، علمی، فناروری و غیره است.

وی با بیان اینکه گرچه دشمن به دنبال بدبین کردن ما نسبت به همدیگر است و می‌خواهد بین ما اختلاف و تفرقه به وجود آورد اما ما در هر مقطع و شرایطی باید اتحاد و همدلی خود را حفظ کنیم.

 

در این همایش جمعی از فعالان فرهنگی حوزه روحانیون، قرآنی، رسانه، اساتید و دانشجویان و بانوان فرهیخته به ارائه مطالبی در حوزه فعالیت خود پرداختند.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر