سرکنسول ایران در اربیل:

کد خبر: 3357

انقلاب اسلامی ایران به رژیمی خاتمه داد که مجری سیاست های استکبار جهانی علیه ملت خود بوده است.

به گزارش کردستان خبر، مرتضی عبادی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل در آئین چهل سالگی انقلاب اسلامی که با حضور مسئولین حزبی و حکومتی و شخصیت های شناخته شده اقلیم کردستان عراق برگزار شد، در سخنانی گفت: چهل سال پیش و در چنین روزهایی انقلاب مردم ایران به رهبری حضرت امام خمینی (ره) به سیستم ظالم و سرکوبگر در ایران خاتمه داد.

 

عبادی گفت: به فاصله اندکی از پیروزی انقلاب اسلامی و از طریق یک رفراندوم آزادانه، مردم، جمهوری اسلامی ایران را بر اساس اصل نه شرقی و نه غربی، استقلال و آزادی انتخاب کردند.

 

سرکنسول ایران گفت: انقلاب نوپای ملت ایران از همان ابتدا از سوی جبهه استکبار جهانی و ایادی داخلی آنان با توطئه های بیشماری مواجه شد، ترور، تحریم های اقتصادی و جنگ تحمیلی نمونه ای از این اقدامات خصمانه بر علیه ملت ایران بوده است.

 

وی ادامه داد: ملت ایران با تقدیم 17 هزار شهید ترور و صدها هزار شهید و جانباز در جنگ تحمیلی از انقلاب اسلامی خود، پاسداری و به راه پر رهرو خمینی کبیر ادامه دادند.

 

مرتضی عبادی با اشاره به چهلمین سال بالندگی انقلاب گفت: انقلاب اسلامی با گذشت 40 سال اکنون به نیروی کارآمد در سطح منطقه و جهان تبدیل شده و افق روشنی پیش روی دارد.

 

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران در چهار دهه گذشته با توطئه های آمریکا و دیگرانی مواجه شده است که با حمایت های مداوم از صدام دیکتاتور زمانی جنایت بمباران شیمیایی سردشت و حلبچه را رقم زدند و اکنون هم بدون توجه به نظام بین الملل و عقب نشینی از معاهدات و توافقنامه های بین المللی حتی به کشورهایی احترام نمی گذارند که آنان را به عنوان متحد خود انتخاب کرده اند اما جمهوری اسلامی ایران به راه پیشرفت خود در کلیه زمینه ها ادامه خواهد داد و این بار هم با وحدت ملی و همبستگی مردم و مسئولین، تحریم های ظالمانه آمریکا را با شکست بدرقه خواهد کرد.

 

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل در ادامه سخنان خود به تشریح دستاوردهای کشور در زمینه های گوناگون پرداخت.

 

انتهای پیام/

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر