کد خبر: 3380

باند دوم پروژه کنارگذر سقز به عنوان اولین کنار گذر غرب کشور در سقز به بهره‌برداری رسید.

باند دوم پروژه کنارگذر سقز به عنوان اولین کنار گذر غرب کشور و استان کردستان و بزرگترین واحد تولیدی صنعت پوشاک کُردستان در شهرک صنعتی به بهره‌برداری رسید.

در آئین بهره برداری از این طرح، جمعی از مسئولان شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و‌نقل کشور، رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان و نماینده مردم شهرستانهای سقز وبانه در مجلس، استاندار کردستان، فرماندار سقز، فرمانده پلیس راه کردستان و مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان حضور داشتند.

 

معاون ساخت و توسعه راه های کشور روز سه شنبه در بهره برداری از این کنار گذر اظهار داشت: کنارگذر سقز با اعتبار 600 میلیارد ریالی و به طول 23 کیلومتر احداث شده است.

 

محمدرضا کدخدازاده با اشاره به اینکه این طرح می تواند ترافیک ایمن در مسیر را رقم بزند افزود: ایجاد ترافیک ایمن در راه های کشور و کردستان برای کاهش تصادفات از برنامه های وزارت راه و شهرسازی است.

 

وی افزود: با پیشبرد طرح های کردستان هم اکنون سه طرح راهسازی در شهرستان سقز با پیشرفت 20 درصدی در حال انجام است و سال آینده این طرح ها افتتاح می شود.

 

وی گفت: برای بهبود وضعیت راه های کردستان 11 طرح راهسازی با حدود یک هزار و 230 کیلومتر برنامه ریزی شده و با تلاش های استاندار کردستان اعتبارات این طرح ها در لایحه بودجه سال آینده 20 درصد افزایش داشته است.

 

افتتاح بزرگترین واحد تولیدی صنعت پوشاک کُردستان در سقز

 

بزرگترین واحد تولیدی صنعت پوشاک کردستان با سرمایه گذاری 30 میلیارد ریالی بخش خصوصی کردستان در شهرک صنعتی سقز احداث شده است فعالیت خود را آغاز کرد.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت کردستان در این مراسم اظهار داشت: این کارگاه تولیدی شرکت پوشاک شادمهر حریر کردستان برای 40 نفر بصورت مستقیم شغل ایجاد کرده است.

 

محمد دره زمی افزود: 10 میلیارد ریال در قالب تسهیلات سرمایه در گردش به سرمایه گذار پرداخت می شود تا بتواند ظرفیت اشتغال این شرکت را توسعه دهد.

 

همچنین روز سه شنبه 23 بهمن، عملیات ساخت پروژه توسعه عوامل پروازی فرودگاه سقز آغاز شد.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها در آئین کلنگ زنی این طرح گفت: 23 میلیارد تومان اعتبار برای آن در نظر گرفته شده است.

رحمت اله مه آبادی بیان کرد:طرح شامل؛ تطویل باند، ایجاد 9 کیلومتر دیوار حفاظتی، ایجاد جاده پیرامونی، جاده گشت زنی، ایجاد اپرون و جاده تاکسی وی است.

 

 

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر