کد خبر: 3389

ظریف: آمریکائی ها در پی پنهان کردن بی قانونی دائمی و انزوای جهانی خود پشت یک نمایش مضحک در ورشو هستند

به گزارش کردستان خبر، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در توییتی نوشت همزمان با اینکه ایران، روسیه و ترکیه در حال تدارک برای نشست سران در سوچی با هدف همکاری برای صلح در سوریه هستند و دادگاه سازمان ملل بهانه های آمریکا را رد و در تدارک حکم درباره سرقت آمریکا از اموال مردم ایران هستند؛ مقامات دولت ترامپ به شدت در تلاش برای پنهان کردن بی قانونی دائمی و انزوای جهانی خود در پشت یک نمایش مضحک در ورشو هستند.

 

وزیر امور خارجه کشورمان در توییت دیگری نوشت: تصادفی نیست که ایران در همان روز آغاز سیرک ورشو هدف حمله تروریستی قرار می گیرد. به ویژه زمانی که همدستان همین تروریست ها در خیابانهای ورشو وقوع این حملات را جشن می گیرند و با ربات های توییتری از آن حمایت می کنند. به نظر می رسد آمریکا همیشه همان گزینه های اشتباه را انتخاب می کند اما انتظار نتایج متفاوت دارد.

 

نشست موسوم به «صلح و امنیت در خاورمیانه» در روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه (۲۴ و ۲۵ بهمن) به میزبانی آمریکا در شهر ورشو، پایتخت لهستان برگزار می شود.

نخستین بار «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا در ماه گذشته میلادی پس از سخنرانی سراسر ضدایرانی خود در قاهره درباره برگزاری این نشست در لهستان خبر داد. اما این نشست قرار است درست در زمانی برگزار شود که اتحادیه اروپا در تلاش است توافق هسته‌ای ایران را حفظ کند؛ توافقی که دونالد ترامپ در مه سال ۲۰۱۸، آمریکا را از آن خارج کرد.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر