از امشب

کد خبر: 3393

اواخر امشب بخش‌هایی از استان‌ کردستان،ابری و بارش‌ها آغاز شود و بارش در مناطق کوهستانی سرد به شکل برف خواهد بود.

به گزارش کردستان خبر، بیشتر مناطق کشور امروز هوای صاف و آفتابی دارد، اما امشب سامانه بارشی از غرب و شمال غرب وارد کشور می‌شود

کارشناس سازمان هواشناسی کشور افزود: انتظار داریم اواخر امشب بخش‌هایی از استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، کردستان، کرمانشاه و زنجان هوا کم کم ابری و بارش‌ها آغاز شود و بارش در مناطق کوهستانی سرد به شکل برف خواهد بود.

 

وی گفت: فردا این سامانه بارشی تقویت و گسترده تر خواهد شد و غالب مناطق شمال غرب، ​غرب، مرکز ​، استان‌های جنوبی البرز و جنوب کشور را در برخواهد گرفت. شدت بارش‌ها فردا بیشتر در آذربایجان غربی و شرقی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، ​لرستان، بخش‌های شمالی خوزستان، ​چهارمحال و بختیاری​ و کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود و بخش‌های شمالی و غرب استان فارس را هم در برخواهد گرفت.

 

رحیم صدیقی مدیر کل هواشناسی کردستان نیز اظهار داشت: تحلیل نقشه های پیش بینی 10 روزه هواشناسی نشان می دهد، آسمان کردستان از امروز تحت تاثیر جریانات پایدار و نسبتا آرامی قرار خواهد گرفت.


وی اضافه کرد: از اواخر وقت امروز تا یکشنبه هفته آینده بطور متناوب منطقه در دامنه ناپایداری و بارش باران و برف قرار می گیرد که بیشترین فعالیت این سامانه از ظهر جمعه تا صبح شنبه پیش بینی می شود.


صدیقی با اشاره به اینکه در پیش بینی 10 روزه احتمال می رود شاهد هوای نسبتا سردی هم باشیم، یادآور شد: تا اواخر هفته آینده همچنان دماهای شبانه و اول صبح سرد و شرایط یخبندان را در پیش داریم.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر