امامان جمعه استان کردستان

کد خبر: 3399

امامان جمعه کردستان ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی اخیر عنوان کردند؛ اقدامات از این دست نزد اهل سنت شنیع و محکوم است.

به گزارش کردستان خبر، ماموستا عبدالرحمان خدایی، ظهر امروز در آیین عبادی - سیاسی نمازجمعه این هفته شهرستان سنندج اظهار کرد:شهادت مرزداران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اثر عملیات تروریستی را به رهبر معظم انقلاب، ملت ایران و خانواده شهدا تسلیت می‌گوییم و آرزو سلامتی هرچه زودتر زخمی‌های این حادثه تروریستی را از درگاه خداوند متعال خواستاریم.

 

امام جمعه سنندج ضمن محکوم‌کردن این حادثه تروریستی، اظهار کرد: حضور شورانگیز مردم انقلابی در جشن چهلمین سالروز پیروزی انقلاب در سراسر کشور برای دشمنان همچون همیشه قابل تحمل نبوده واقدام تروریستی در سیستان و بلوچستان واکنش آنان به این حضور حماسی بود.

 

وی گفت:شکست ننگین آمریکای جنایتکار، رژیم صهیونیستی و همکاران آنها در تحریم های یکجانبه علیه ایران، براندازی جمهوری اسلامی و گرفتن استقلال و آزادی ملت ایران موجب شده است دست به جنایت های مختلفی بزنند.

 

ماموستا خدایی افزود: حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان و به شهادت رساندن  جوانان ایرانی نشان‌دهنده ضعف و شکست دشمنان در برابر ملت مسلمان ایران و جمهوری اسلامی ایران است.

 

امام جمعه سنندج با بیان اینکه دشمن نمی تواند اقتدار و عزت ملت ایران را ببیند، گفت: جبهه استکبار در برابر دستاوردهای انقلاب اسلامی به حاشیه رانده شده و با انجام فعالیت‌های تروریستی سعی بر جبران شکست‌های خود دارد.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار احساس مسؤولیت همگانی در راستای فراهم کردن زمینه‌های لازم برای انجام ازدواج‌های ساده، آسان و به هنگام برای جوانان شد.

 

حجت الاسلام علی مرادی امام جمعه بیجار در خطبه های نماز جمعه این شهر ضمن تسلیت به شهادت رسیدن جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی ایران به دست تروریست ها اظهار داشت:خون جوانمردان و دلیرمردان پاسدار ایران اسلامی هرگز پایمال نخواهد شد و تروریست ها و اذناب بی خرد آنها بدانند فرزندان ملت بزرگ ایران اسلامی در نیروهای مسلح  انتقام سختی از آنان خواهند گرفت.

 

ماموستا سید عبدالقادر حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان سروآباد ضمن تقدیر از حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن اظهار داشت: این راهپیمایی برگ زرین دیگری به تاریخ افتخارات انقلاب اسلامی افزود.


امام جمعه موقت سروآباد ضمن محکوم کردن حمله تروریستی در سیستان و بلوچستان گفت: این حملات از نقشه های دشمنان است و با هدف تفرقه و اختلاف انجام می شود.


وی اظهار داشت: ‌برعکس اهداف دشمنان اینگونه حملات باعث تقویت وحدت و اتحاد در بین مردم می شود و عزم و اراده آنها را برای مبارزه با تروریست ها و عاملان این جنایت های ضد بشری محکم تر می کند.

 

ماموستا عبدالله حیدری امام جمعه بانه, در خطبه های نماز جمعه این شهرستان ضمن تسلبت حادثه تروریستی اخیر اظهار کرد : هر کسی خون مسلمانی را به عمد و نا حق بریزد زداند که لعنت خدا متوجه اوست و لازم است که انجام دهندگان حادثه اخیر بدانند قطعا این عمل آنها از جانب جمهوری اسلامی بی پاسخ نمی ماند.
 
 
ماموستا حیدری بیان کرد: اقدامات از این دست نه تنها نزد اهل سنت شنیع و محکوم است بلکه  از نظر دین و آیین اسلام  امری ضد بشری است و اگر کسی هم خلاف این حرف بزند بدون شک از اسلام چیزی نفهمیده است.

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر