کد خبر: 3409

استاندار کردستان: منطقه ویژه اقتصادی بانه از ابتدای سال آینده فعال و به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

به گزارش کردستان خبر، بهمن مرادنیا در ارتباط تصویری با تحریریه بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما با اشاره به سفر رئیس کل بانک مرکزی و چند تن از مدیران عامل بانک‌های کشور به استان کردستان افزود: در این سفر درباره طرح‌های این استان بحث و تبادل نظر شد.

 

وی با بیان اینکه استان کردستان حدود ۲۳۰ کیلومتر مرز با اقلیم کردستان دارد، ادامه داد: این استان می‌تواند برای­ صادرات در شرایط تحریم راهگشا باشد.
 
مرادنیا با اشاره به اینکه هدف اصلی سفر رئیس کل بانک مرکزی به استان کردستان برای تامین مالی طرح‌ها بوده است، گفت: در بخش صنعت، ساخت پتروشیمی جدید توسط بخش خصوصی، زنجیره فولاد و تولید لاستیک و در بخش کشاورزی، افزایش اراضی دیم به آبی، توسعه باغات و افزایش تولید گوشت قرمز از جمله طرح‌های پیشران توسعه استان کردستان است که نیاز به تامین مالی دارد.
 
استاندار کردستان افزود: قرار شد بانک مرکزی در خصوص تامین مالی این طرح‌ها و ارائه تسهیلات سرمایه در گردش برای طرح‌های فعال، کمک کند.
 
وی اضافه کرد: همچنین مقرر شد در بانک مرکزی کمیسیونی با مسئولیت معاونت نظارت این بانک برای پیگیری توسعه و عمران شهر‌های استان کردستان تشکیل شود.
 
مرادنیا ابراز امیدواری کرد: با این اقدامات، توسعه استان کردستان محقق شود.
 
 
انتهای پیام/
اخبار مرتبط
ارسال نظر