یادداشت حبیب اله جلیلی، مدرس دانشگاه

کد خبر: 3410

حضور حماسی مردم در راهپیمایی امسال هم "ممتاز" بود هم "متمایز" ؛ ممتاز بود

به گزارش کردستان خبر، سیاستمداران جهان معمولاً وقتی از عمر یک انقلاب دهه‌ای می‌گذرد، بررسی‌هایی انجام می‌دهند که ببینند آیا مردم هنوز پای انقلاب و آرمان‌های آن هستند یا نه! اما امسال در 22 بهمن ماه و جشن 40 سالگی انقلاب، جهان در بُهت و حیرت فرو رفت، بسیاری از تحلیلگران و نظریه پردازان انقلاب های جهان براین نکته اتفاق نظر دارند که انقلاب اسلامی ایران با وجود همه کارشکنی ها و خصومت ورزی های امریکا با گذشت چهار دهه؛ از آرمان های خود فاصله نگرفته است و ملت ایران همچنان در صفوفی بهم فشرده در مسیر آرمان های انقلاب، حرکتی رو به جلو دارد.

 

حضور حماسی مردم در راهپیمایی امسال هم "ممتاز" بود هم "متمایز" ؛ ممتاز بود ؛چون دشمن علاوه بر به اوج رساندن تحریم­های ظالمانه، در حوزه جنگ نرم و بنگاه­های رسانه­ای با ایجاد سناریوهای خود در پی ماساژ ذهنی جامعه برای کمرنگ کردن حضور مردم و دلسرد کردن آنان از نظام اسلامی بود و اتاق فکر دشمن با آن دستگاه محاسباتی خود اینگونه برنامه ریزی کرده بود که جمهوری اسلامی ایران چهل سالگی خود را جشن نخواهد گرفت.

 

متمایز بود؛ چون با وجود همه مشکلاتی که مخصوصا امسال به طور مضاعف به آن دچار شده و هستیم، اغلب حضور کمرنگی را پیش بینی می کردند.

 

اگر چه عوامل اقتصادی، مشکلات معیشتی، سختی های روزمره و ...  باعث رنجش مردم می شود اما منجر به دل­زدگی آن­ها از اصل انقلاب نمیشود و درست در برهه­ای که دشمن پیش بینی حضور کمتری از مردم در صحنه را داشت، این حضور پرنگ­تر شد و مردمان سرزمین پارس از هر تیره و طایفه و با هر گویشو مسلک دست در دست اسلام ناب رقصی به زیبایی رنگین کمان آفریدند، جمله تن شدند و مشق عشق کردند تا بار دیگر هیمنه­ی جلاد بشکند و غرور وطن اسطوره گردد.

 

دوستان انقلاب از این همه حضور حماسی به‌وجد آمدند و به تداوم نظام توحیدی در جهان امیدوارتر شدند و دشمنان از طراوت و تازگی و بالندگی انقلاب به‌خشم آمدند و پیش‌بینی‌های کورکورانه خود را نقش برآب دیدند، 22 بهمن ماه امسال دشمن فقط تحقیر نشد، شوکه هم شد بهم ریختگی جبهه دشمن و اثبات این ادعا که محاسبات آنها گاهی، چقدر"پرت" است بر همگان عیان شد، دشمن برخلاف سال‌های قبل امسال، خیلی باصراحت و عریان از تغیرر رژیم صحبت می­کرد و تصریح می‌کرد، ایران را تحریم می‌کند تا استخوان‌های مردمش زیر فشار اقتصادی خُرد شود! مردم را علناً تروریست می‌خواند و همزمان آنها را تشویق به عدم مشارکت در راهپیمایی می‌کرد به دلیل همین هجمه بی‌سابقه و به جهت رسوایی دشمن دیروز حضور متفاوتی را تجربه کردیم؛ حضوری که خواب آشفته ی سرکردگان آمریکا را آشفته تر ساخت و ضمن نادیدن آن همه عزت و شوکت و در نهایت خشم و نفرت در هذیان گویی هایی جدید آرزوهای برباد رفته ی خود را ابراز می کردند.

 

در تمامی سال های گذشته هیچ گاه مانند امسال، دستاوردهای این چهل سال برای مردم جمع‌آوری، دسته‌بندی و مرور نشده بود.

 

این حقیر وقتی در سخنرانی های اخیر خود برخی از دستاوردهای نظام انقلاب اسلامی را برای قشرهای مختلف مردمی برمی­شمردم گاهی سبب تعجب اذهان می شد. «پُرکاری دشمن»، ما را متوجه «کم کاری خود» کرد و مردم را نیز نسبت به دستاوردها آگاه‌تر نمود.

 

دشمن محاسبه کرده بود با تحریم‌هایی که به قولِ ترامپ، «تاکنون علیه هیچ بنی بشری وضع نشده» و سوءاستفاده از مشکلات اقتصادی مردم، می‌تواند راهپیمایی مهم و حساس 22بهمن امسال را از رونق بیندازد، البته، این فقط تصور و محاسبه دشمنان بیرونی نبود که غلط از آب درآمد، بلکه برخی در داخل هم دچار اشتباه محاسباتی شده و تصور می‌کردند، در جشن 40 سالگی انقلاب مردم به نشانه اعتراض به مثلاً گرانی، حضور کم رنگی خواهند داشت، اما مردم در 22 بهمن ماه امسال و جشن 40 سالگی انقلاب این محاسبات را به‌هم ریختند و نشان دادند، به‌رغم همه مشکلات که بعضاً ریشه‌های آن در بیرون از این سرزمین است، نظام و رهبری را نه فقط «قبول» دارند، بلکه به آن از ژرفای دل عشق می‌ورزند و با وجود این همه دشمنی از سوی استکبار جهانی، کم‌کاری و اشرافی­گری برخی مسئولین، گرانی، افسارگسیختگی شبکه‌های اجتماعی و سم‌پاشی افکار عمومی، مشکلات اقتصادی، فساد و رانت هم باعث نشد، مردم، دل از نظام مقدس جمهوری اسلامی بکنند.

 

انقلاب ما 22 بهمن ماه امسال در میان تمام دشمنی­ها و فشارها، تمام تحریم­ها و هجمه ­ها، تمام تبعیض ها و کوتاهی ها گام‌های بلند خود را به سوی قله سرافرازی ادامه داد و چهل ساله شد، چهل سالی که این آهن گداخته در کوران سختی ها را تبدیل به نماد قدرت و الگوی عزت در دنیا نموده است.

 

لذا مسئولین محترم باید قدردان چنین مردمی باشند؛ بی تردید کم کردن فشار اقتصادی ، گرانی و بیکاری انتظار زیادی نیست، با داشتن چنین مردمی و با وحدت و همدلی داخلی پیمودن قله‌های پیشرفت، کار سختی نیست.

 

22 بهمن ماه امسال با کمک همین مردم بینی دشمن به خاک مالیده شد؛ این اراده ای که در مردم دیده شد این امید را نوید می دهد که با عنایت الهی، مردم آخرین پیچ مسیرِ پُر پیچ و خمِ انقلاب را هم با کارآمد کردن و حل مشکلات اقتصادی و مبارزه با فساد از پیش روی برخواهند داشت و با الگوسازی نظامی موفق، حرکت به سمت تمدن اسلامی را آغاز خواهند کرد. ان شاء الله

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر