کد خبر: 3411

روحانی در ورزشگاه تختی بندر لنگه گفت:ملت ما انتقام خون شهدای حادثه تروریستی اخیر را خواهد گرفت.

به گزارش کردستان خبر، حسن روحانی در ورزشگاه تختی بندر لنگه گفت: ما در منطقه روابط صمیمی با همه داریم و هیچ گاه آغازگر تجاوز نبوده ایم.

وی در ورزشگاه تختی بندر لنگه و در جمع مردم هرمزگان با درود به شهدای عزیزی که روز چهارشنبه به دست خون آشامان تروریست به شهادت رسیدند، گفت: ما در برابر این شهدای عزیز تعظیم می کنیم مردان استواری که برای دفاع از سرزمین و مرزها و امنیت کشور و آرامش مردم مرزبانی شرق ایران را به جان خریدند و آن ثوابی را که خداوند برای مرزبانان قرار داده شامل حال آنهاست.

 

وی افزود: این غیورمردان به دست تروریست هایی که به هیچ عنوان معیارهای انسانی مد نظر آنها نیست شربت شهادت نوشیدند و جان به جان آفرین تسلیم کردند.

 

رئیس جمهور گفت: ملت ما بی تردید انتقام خون این شهیدان را خواهد گرفت و ما نخواهیم گذاشت مزدورانی به پاسداران عزیز ما، به مرزبانان غیور ما و به آنهایی که امنیت کشور بر دوش آنهاست حمله ور شوند و از دست انتقام الهی و مردم مومن ایران بتوانند فرار کنند.

 

وی ادامه داد: ما نخواهیم گذاشت در این کشور تروریست‌های مزدوری که سلاحشان از یکجا تأمین می‌شود، پولشان از کشور دیگر تأمین می‌شود، بخواهند به منافع ملی ما صدمه بزنند. این اراده، اراده ملی همه ما است. بی‌تردید برای ایران و توسعه کشورمان تلاش خواهیم کرد. همان‌طور که در روز ۲۲ بهمن نشان دادید در سراسر ایران همه آمدید و اعلام کردید ما راه انقلاب، آزادی و استقلالمان را ادامه می‌دهیم. ما مسیر حاکمیت ملی‌مان را ادامه می‌دهیم و در برابر ظالم می‌ایستیم و به مظلومان عالم کمک می‌کنیم. آمدید، ایستادید و گفتید ما دیگر زیر بار استبداد نخواهیم رفت. ما زیر بار نوکری اجانب نخواهیم رفت. خداوند بزرگ‌ترین نعمتی که در این ۴۰ سال به ما داده، استقلال، آزادی، جمهوریت و اسلامیت است.

 

امنیت منطقه دست ما مسلمانان است / ۴۰ سال نشان دادیم دنبال معنویت، امنیت و پیشرفت منطقه هستیم

 

روحانی افزود: امنیت ما به دست خود ما مسلمانان است و باید متحد و در کنار هم باشیم و روابط دوستانه و برادرانه داشته باشیم.

رئیس جمهور گفت: متاسفانه برخی همسایگان ما راه اشتباه را انتخاب کردند و با پناه بردن به آمریکا و صهیونیست ها فکر می کنند ایران قدرتمند منطقه چشم طمع به آنها دارد در حالیکه ایران روابط برادرانه و دوستانه با همه کشورها را می خواهد.

آقای روحانی افزود: کشورهای آن سوی آبهای خلیج فارس می توانند روابط برادرانه و صمیمی با ما داشته باشند، برخی روابط صمیمی دارند و یکی دو کشور هم روابط صمیمی ندارند که این به ضرر آنها و منطقه است.

وی با اشاره به اینکه انقلاب ما اسلامی و مردمی است خاطرنشان کرد: ما چهل است این واقعیت را نشان دادیم که به دنبال معنویت، امنیت و پیشرفت کل منطقه هستیم و امروز هم در عمل و گفتار همین را دنبال می کنیم.

 

وی در ادامه سخنان خود گفت: ما در سفر قبلی تصمیمات مهمی برای شرق استان هرمزگان به خصوص جاسک گرفتیم که در حال اجراشدن است. در این سفر برای غرب استان که اهمیت بسیار زیادی دارد، تصمیماتی گرفته می‌شود.

رئیس جمهور اظهار داشت: برای ما این استان به عنوان یک استان مهم و استراتژیک مطرح است. استانی که بیش از ۹۰۰ کیلومتر مرز ساحلی دارد و دارای ۱۴ جزیره بسیار مهم است و جایگاه استراتژیکی مثل تنگه هرمز در این استان قرار دارد و مردم بندرلنگه، مردمی بسیار باسابقه و با تمدن هستند که تمدن در این منطقه به چند هزار سال برمی‌گردد و روزگاری این منطقه محل رفت و آمد دریایی آن یکی از مناطق مهمش، بندر لنگه بود که یکی از تصمیمات این سفر توسعه این بندر خواهد بود.

 

 

 

 

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر