رئیس کل گمرک ایران در مرز باشماق مریوان

کد خبر: 3420

گمرک از توسعه مبادلات مرزنشینان حمایت می کند و بهترین راه برای تسهیل تجارت در مرزها دروازه مشترک مرزی است.

به گزارش کردستان خبر، مهدی میر اشرفی در بازدید از مرز باشماق مریوان و در جمع تجار و بازرگانان این نقطه صفر مرزی در استان کردستان گفت: گمرک از توسعه مبادلات مرزنشینان حمایت می کند و بهترین راه برای تسهیل تجارت در مرزها دروازه مشترک مرزی است.

 

وی افزود: کشور عراق یکی از مهمترین شرکای اصلی و عمده تجاری ایران است که تا پایان سال انتظار می رود بیش از ۱۰ میلیارد دلار صادرات کالا به این کشور انجام شود که حدود نیمی از این کالاها از مرز باشماق به کشور عراق صادر می گردد.

 

وی ادامه داد: گمرک ایران نسبت به مرز باشماق عنایت ویژه ای خواهد داشت. این منطقه بضاعت لازم و کافی جهت توسعه تجارت و توریسم را دارد.

 

میر اشرفی ادامه داد: در دنیا علاوه بر بحث تسهیل تجارت بحث مدیریت هماهنگ مرزی بسیار مورد توجه و یک راه حل موثر در حل چالش های موجود به شمار می رود و مدیریت هماهنگ و یکپارچه مرزی و ایجاد دروازه مشترک مرزی از مهمترین مسائل مد نظر گمرک ایران خواهد بود.

 

در این جلسه حق پناه مدیر کل گمرک باشماق مریوان در گزارشی عملکرد این گمرک را تشریح و با تاکید بر اقدامات بعمل آمده در خصوص پیاده سازی و اجرای مدیریت هماهنگ مرزی در این گمرک از راه اندازی ایکس ری کانتینری قبل از آغاز سال ۹۸ خبر داد.

 

بنابراین گزارش در این جلسه تجار و بازرگانان از حضور میر اشرفی و هیات همراه در مرز باشماق مریوان و پیگیری و رفع مشکلات و ارائه پیشنهادات مناسب برای تسریع و تسهیل تجارت با کشور عراق تشکر و قدردانی کردند.

 

گفتنی است؛رئیس کل گمرک ایران را در این سفر مهرداد جمال ارونقی معاون فنی و امور گمرکی و احمد ذاکری سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع گمرک همراهی می کنند.

 

اتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر