در 10 ماهه اول امسال

کد خبر: 3433

طرح غربالگری بینایی سنجی برای ۵۷ هزار نفر از کودکان سه تا ۶ سال مناطق شهری و روستایی استان اجرا شد.

به گزارش کردستان خبر، باقر کرمی  معاون پیشگیری بهزیستی کردستان گفت در 10 ماهه اول امسال،  طرح غربالگری بینایی سنجی (آمبلیوپی) برای ۷۵ هزار نفر از کودکان سه تا ۶ سال مناطق شهری و روستایی این استان اجرا شد.

 

وی افزود: براساس آمار ثبت احوال کودکان سه تا ۶ سال استان در سال جاری ۱۰۵ هزار و ۷۰۱ نفر بودند که میانگین پوشش این طرح تا پایان سال به ۷۵ درصد می‌رسد.

 

وی بیان کرد: پوشش ۷۵ درصدی این کودکان شامل ۶۱ هزار نفر است که با برنامه ریزی‌های انجام شده تا پایان سال به پوشش مورد نظر خواهیم رسید.

 

کرمی افزود: اجرای این طرح فقط به پوشش ختم نمی‌شود بلکه در مراحل بعدی کودکانی که با اختلالات بینایی از جمله تنبلی چشم و یا کم بینایی مواجه هستند به پزشک متخصص ارجاع داده می‌شوند.

 

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۸۶ هزار و ۹۲۰ کودک سه تا ۶ سال در استان داشتیم، یادآور شد: ۶۵ هزار و ۱۶۶ نفر از این تعداد زیر پوشش طرح آمبلیوپی قرار گرفتند که شامل ۷۵ درصد واجدین شرایط بود.

 

کرمی تاکید کرد: تنبلی چشم اگر به موقع تشخیص داده شود قابل درمان است لذا از خانواده‌ها می‌خواهیم نسبت به شرکت در غربالگری بینایی سنجی کودکان خود اقدامات لازم را انجام داده و به پایگاه‌ها مراجعه کنند.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر