رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در کردستان

کد خبر: 3438

توجه به ظرفیت مرزها موجب گذر از موج تحریم ها با کمترین آسیب می شود.

به گزارش کردستان خبر، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با استقبال معاون سیاسی استاندار، فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان و جمعی مسئولان اجرایی روز پنجشنبه وارد سنندج شد.

حشمت‌الله فلاحت پیشه صبح امروز در اجلاسیه شهدای کارمند استان کردستان از سری برنامه‌های کنگره ملی ۵۴۰۰ شهید استان که قرار است اردیبهشت سال آینده برگزار شود در مجتمع فجر سنندج اظهار داشت: اکنون شرایط ما از دوران قبل از برجام بهتر است و می توان با وجود تحریم های اقتصادی با دیگر کشورها کار کرد.

وی افزود: ما اگر به مرزها و ظرفیت های آن توجه کنیم خواهیم توانست از موج تحریم ها  با کمترین آسیب گذر کنیم

 

فلاحت پیشه با بیان اینکه در برنامه های توسعه به مناطق مرزی و استان های جنگ زده توجه کرده ایم افزود: دولت موظف شده است ۱۰ درصد مازاد از اعتبارات جاری را به پنج استان جنگ زده کشور برای رسیدن به توسعه متوازن اختصاص دهد.

 

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی رمز موفقیت و پیشرفت کشور را در توجه به وحدت عنوان کرد و اظهار داشت: بر بنیادهای اختلافی هیچ وقت نباید ساختمانی بنا کرد.

 

وی یادآوری کرد: ما باید به درون برگردیم و با قوانین محکمتر نگذاریم عده ای تحریم ها را به محل سو استفاده تبدیل کنند.

 

وی همسایگی با ۱۵ و همجواری با ۲۵ کشور را فرصت های طلایی برای کشور در شرایط کنونی دانست و گفت: ما از آغاز سال به کشور عراق ۱۰ میلیارد دلار صادرات داشته ایم و تنها ۶۰ میلیون دلار واردات داشته ایم که نشان از ظرفیت بالای کشور است.

 

فلاحت پیشه یادآور شد: برای رسیدن به پیشرفت باید توسعه مرزها را مدنظر قرار داد و با استفاده از همین مرزها می‌توان بسیاری از تحریم‌ها را رفع کرد.

 

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه سخنان خود گفت: جمهوری اسلامی ایران در چهل سال فعالیت خود دستاوردهای بزرگی در حوزه‌های مختلف از جمله فناوری، سیاسی، نظامی و علمی داشته که استکبار جهانی به دنبال آن است که برای خنثی کردن هر کدام از این دستاوردها از جمله هسته‌ای و موشکی روش مذاکره را در پیش بگیرد.

 

وی گفت: یکی از این مذاکره ها انرژی هسته ای است که با به نتیجه رسیدن آن 948 مورد تحریم از یک هزار و 248 تحریم اعمال شده برداشته شد اما آمریکا با خروج از این تفاهم نامه به آن خیانت کرده است.


رئیس کمیسیون امنیت داخلی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت درس گرفتن از شهدا در مدیریت امروز جامعه گفت: باید از کسانی که در اوج مشکلات نظام جمهوری اسلامی با اقتدار ایستادگی کردند درس گرفت چراکه با تکیه بر آنها کشور جمهوری اسلامی به هجدهمین اقتصاد دنیا تبدیل شده است.

 

استان کردستان ۱۲۱ شهید کارمند تقدیم انقلاب کردە است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرستان گفت؛ استان کردستان ۱۲۱ شهید را تقدیم انقلاب و آرمان های والای ایران اسلامی کردە است.

وی گفت: کارمندان شهید در زمان مظلومیت نظام از انقلاب دفاع کردند تا ما سرافرازانە  زندگی کنیم.

حسین خوش اقبال ادامە داد: اجلاسیە شهدای کارمند استان پیش کنگرە ۵۴۰۰ شهید استان است کە در اردیبهشت ماە برگزار می شود.

وی با بیان اینکە پیش کنگرە ها در کل شهرستان های استان برگزار شدە است افزود: اجلاسیە شهدای کارمند استان نیز در راستای همین کنگرە در حال برگزاری است.

 

رونمایی سردیس شهید کامران نجات الهی در دانشگاه کردستان

در حاشیه برگزاری اجلاسیه شهدای کارمند استان و پیش از آن تندیس استاد شهید نجات الهی امروز در مراسمی با حضور حشمت الله فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در دانشگاه کردستان رونمایی شد.

همزمان با این رونمایی ساختمان جدید دانشگاه علوم پایه بیجار در این شهرستان نیز افتتاح می شود که قرار است تندیس شهید نجات الهی به این مکان انتقال یابد.

در این آیین همچنین کلیپی از زندگی‌نامه شهدا و سخنان رهبری، اجرای دف نوازی و شعری در وصف شهدا قرائت شد.

تجلیل از خانواده 10 شهید کارمند از ادارات مختلف استان کردستان از جمله دیگر بخش‌های این مراسم بود.

پایان بخش این برنامه، رونمایی از سه جلد کتاب با عنوان «منظومه ملکوت» نوشته مصطفی الله ویسیان در مورد زندگی نامه شهدای مخابرات، «راه افتخار» از پیمان رضایی در مورد زندگی نامه شهدای راه و شهرسازی و «سبک بالان» از کوهسار رسولی تبار زندگی نامه شهدای شرکت برق بود.

 

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر