رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

کد خبر: 3439

هندوستان، ایران، روسیه، کشورهای آسیای مرکزی و قفقاز باید همکاری مشترکی برای مقابله با تروریسم در دستور کار قرار دهند.

به گزارش کردستان خبر، حشمت الله فلاحت پیشه صبح امروز در حاشیه رونمایی از سردیس شهید کامران نجات الهی که در دانشگاه کردستان برگزار شد، در جمع خبرنگاران در خصوص حمله تروریستی اخیر در منطقه سیستان و بلوچستان، اظهارداشت: در این رابطه جلسه اول را در کمیسیون امنیت ملی مجلس برگزار کردیم و طی هفته آینده نیز از وزیر کشور دعوت کرده ایم که در جلسه دوم حضور یابد.

 

وی افزود: پس از وقوع این حادثه تروریستی شاهد بودیم که نهادهای نظامی و اطلاعاتی گزارشات متفاوتی را به مجلس ارائه کردند و در همین راستا نیز وزیر کشور را دعوت کرده ایم تا در این خصوص توضیحات لازم را ارائه کنند.

 

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: واقعیت این است که شهادت جزو آرمان های انقلاب است ولی اینکه فرزندان ما به این راحتی در حملات تروریستی به شهادت برسند را قبول نداریم.

 

فلاحت پیشه یادآور شد: امیدواریم در جلسه دوم به راهبردهایی برسیم که از وقوع چنین حملات تروریستی بتوانیم جلوگیری کنیم و در بودجه سال آینده نیز در راستای امنیت بیشتر مرزها بتوانیم اعتبارات خاصی را اختصاص دهیم.

 

وی در خصوص همکاری مسئولان پاکستان در این خصوص نیز بیان کرد: در سطح مسئولان امنیتی و سیاسی دولت پاکستان هشدارهای جدی داده شده و در این خصوص پیگیر مسائل مشترک در راستای مقابله با حملات تروریستی هستیم.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر