فرمانده پلیس راه کردستان؛

کد خبر: 3470

عبور انواع کامیون‌های کشنده در محور‌های ارتباطی سنندج - دیواندره محدوده شهر حسین آباد و دیواندره - سقز ممنوع است.

به گزارش کردستان خبر، سرهنگ عیسی گوهری اظهار داشت: تردد این خودرو‌های سنگین در محور‌های ارتباطی سنندج - دیواندره محدوده شهر حسین آباد و دیواندره - سقز ممنوع شده و این محدودیت تا اتمام عملیات برف روبی مسیر ادامه دارد.

 

وی افزود: این ۲ محور اکنون شاهد بارش برف و کولاک شدید است، ولی در سایر نقاط و جاده‌های استان نیز بارش‌ها به صورت پراکنده برف و باران آغاز شده است.

 

رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده‌ای کردستان هم گفت: جاده‌های استان به دلیل فعالیت سامانه بارشی از بامداد امروز شاهد بارش برف به صورت پراکنده و باران است.

 

دانش زندی اظهار داشت: اکنون محور سنندج - دیواندره و دیواندره - سقز در محدوده زرینه شاهد بارش برف شدید و محور سنندج - مریوان نیز شاهد بارش پراکنده برف است و در بقیه نقاط نیز بارش باران داریم.

 

وی همچنین از کاهش دید افقی در برخی از محور‌های استان به خصوص گردنه‌ها خبر داد و افزود: این کاهش در محور دیواندره - بیجار بیشتر از سایر نقاط بوده و حداکثر دید در آن ۵۰ متر است.

 

بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی، از بامداد امروزتا جمعه بارش باران و برف، وزش باد شدید، مه و در ارتفاعات و گردنه‌ها بارش برف و کولاک پیش بینی شده است.

 

میزان بارش‌ها در نیمه غربی و جنوبی استان شامل مریوان، بانه، سروآباد، اورامانات، منطقه سرشیو، سنندج، سقز و کامیاران بیشتر پیش بینی شده است.

 

این بارش‌ها باعث آب گرفتگی معابر، سیلابی شدن رودخانه ها، لغزندگی محور‌های مواصلاتی، کاهش دید و مشکلات در تردد می‌شود.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر