با حضور معاون وزیر علوم

کد خبر: 3473

6 پروژه عمرانی با حضور معاون وزیر علوم در دانشگاه کردستان کلنگ زنی شد.

به گزارش کردستان خبر، مجتبی شریعتی معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری  به منظور افتتاح ۶ طرح عمرانی به استان کردستان سفر کرد که 6پروژه عمرانی با وی در دانشگاه کردستان کلنگ زنی شد.

خوابگاه ۲۵۰ نفره سه هزار متر مربعی پسرانه یکی از مهمترین پروژه هایی بود که امروز کلنگ زنی شد و بە گفتە جمال مشتاق، مدیر امور فنی و نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه کردستان مقرر شده ۵ میلیارد تومان تسهیلات برای آن اخذ شود.
 
ساختمان پژوهشکده کردستان شناسی با متراژ ۲ هزار و ۷۰۰ متر مربع را از دیگر پروژه های مهم کلنگ زنی شدە بود، کە نقشه و الزامات اولیه این ساختمان تهیه شده و طبق گفته مدیر امور فنی و نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه کردستان بودجه این پروژه با تکیه بر درآمدهای داخلی دانشگاه تامین خواهد شد.
 
ساختمان آموزشی پنج هزار متر مربعی دانشکده اقتصاد از دیگر پروژه هایی بود که امروز کلنگ زنی شد.
 
فاز دو دانشکده هنر و معماری دانشگاه کردستان با ۲ هزار و ۱۶۰ متر مربع از دیگر پروژه های کلنگ زنی شده امروز بود که به گفته مشتاق، بودجه آن تامین و تصویب شده و به زودی آغاز خواهد شد.
 
توسعه هزار و ۳۴۵ متر مربعی معاونت فرهنگی و فاز دو دانشکده بیجار با ۲ هزار و ۱۰۰ متر مربع از دیگر پروژه کلنگ زنی شده با حضور معاون وزیر علوم بود.
 
مشتاق روال معمول انجام این پروژه ها را ۲ ساله دانست و گفت: چنانچه مشکلی در تامین بودجه وجود نداشته باشد، پروژه ها به موقع به اتمام می رسد اما اگر در تامین بودجه مشکلی ایجاد شود، افتتاح پروژه ها با تاخیر صورت می گیرد.

 

همچنین آئین تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه کردستان عصر امروز 8 اسفند ماه سال جاری با حضور معاون آموزشی وزارت علوم،تحقیقات و فناوری و استاندار کردستان و مسؤولین ارشد استانی برگزار شد و،«دکتر رحمت صادقی» به عنوان رئیس جدید دانشگاه کردستان معرفی شد.

در این مراسم که عصر امروز در تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزار شد، همچنین از خدمات «دکتر فردین اخلاقیان» رئیس قبلی این دانشگاه تقدیر شد؛ صادقی تا پیش از این سمت، رئیس نمایندگی بنیاد ملی نخبگان در استان کردستان بوده است.

 

رئیس جدید دانشگاه کردستان: مسئولیت جبران تبعیض و کمبود دانشجو بر عهده دانشگاه کردستان است

رئیس جدید دانشگاه کردستان: مسئولیت جبران تبعیض و کمبود دانشجو بر عهده دانشگاه کردستان است

 

رحمت صادقی در آیین معارفه خود اظهار کرد: با خدای خود عهد کردم که هرآنچه که در توان دارم برای دانشگاه و دانشگاهیان صرف کنم و هرآنچه مصلحت دانشگاه باشد انجام دهد و در این راه تسلیم خواست نامعقول کسی نشوم.

رئیس دانشگاه کردستان گفت: در استان کردستان به دلیل تعداد کم دانشگاه ها و بومی گزینی، تبعیض بسیاری بر دانشجویان روا داشته می‌شود.

وی با بیان اینکه جمعیت دانشجویی استان ۲ هزار و ۷۰۰ نفر به ازای ۱۰۰ هزار متر مربع است، گفت: با این میزان دانشجو تقریبا در رتبه های آخر کشور قرار داریم و بخش عظیم مسئولیت جبران تبعیض و کمبود دانشجو بر عهده دانشگاه کردستان است.

صادقی در ادامه افزود: انتظار حمایت از وزارت خانه را با توسعه تحصیلات تکمیلی، تقویت زیر ساخت ها و بودجه جهشی برای افزایش پذیرش دانشجو را داریم.

رئیس سابق دانشگاه کردستان: ایجاد رشته زبان و ادبیات کردی اقدامی تاریخی در دانشگاه کردستان بود

رئیس سابق دانشگاه کردستان: ایجاد رشته زبان و ادبیات کردی اقدامی تاریخی در دانشگاه کردستان بود

فردین اخلاقیان امروز در آیین تکریم خود با بیان اینکه قریب به اتفاق دانشگاهیان از این انتصاب دکتر صادقی خوشحال هستند، به موفقیت های این دانشگاه در عرصه های مختلف اشاره کرد و افزود: دانشگاه در این دوره روزهای تاریخی و موفقیت های خوبی را پشت سر نهاد که از آن جمله ایجاد رشته زبان و ادبیات کردی در این دانشگاه و همچنین مرکز مطالعات کردستان شناسی به پژوهشکده بود.

ضمن تاکید بر ضرورت پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد این رشته، اظهار کرد: نخستین پذیرفته شدگان رشته زبان و ادبیات کردی امسال فارغ التحصیل خواهند شد و ضروری است برای جلوگیری از سردرگمی آنها وزارت علوم نسبت به راه اندازی مقطع ارشد این رشته اقدام و با دانشگاه کردستان همکاری کند.

 

همچنین امروز چهارشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۷ در جلسه شورای انقلاب فرهنگی و با موافقت اعضا، رؤسای پنج دانشگاه به شرح زیر انتخاب شدند:

- دکتر رحمت صادقی به عنوان ریاست دانشگاه کردستان

- دکتر غلامرضا رضایی به عنوان ریاست دانشگاه سیستان و بلوچستان

- دکتر حسن رنجبر عسکری به عنوان ریاست دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان

- دکتر محمدمهدی علویان مهر به عنوان ریاست دانشگاه صنعتی شیراز

- دکتر حمید گودرزی افشار به عنوان ریاست دانشگاه سیدجمال‌الدین اسدآبادی

 

انتهای پیام/

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر