کد خبر: 3475

محمد جواد ظریف تلفنی با همتای پاکستانی خود هند و پاکستان را به خویشتنداری دعوت کرد.

به گزارش کردستان خبر، دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفتگویی تلفنی با همتای پاکستانی خود ضمن ابراز تاسف از درگیری های بوجود آمده میان دو کشور هند و پاکستان، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای کمک به حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات دو کشور اعلام و طرفین را به خویشتنداری و انجام هر چه سریعتر گفتگو دعوت کرد. وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران قرار است با همتای هندی خود نیز تلفنی گفتگو کند.

 

گفتنی است ؛ دولت های هند و پاکستان روز چهارشنبه هشتم اسفند ادعا کردند که جنگنده های طرف مقابل را سرنگون کرده اند. در همین حال نخست وزیر پاکستان نسبت به هرگونه «اشتباه محاسباتی» در بحران بین دوکشور هشدار داد.

پاکستان می گوید روز گذشته پس از حمله جنگنده های هند به نقطه ای در خاک این کشور آنها را سرنگون و یک خلبان را اسیر کرده است. این اولین حمله هوایی هند به پاکستان از جنگ سال ۱۹۷۱ بین دو کشور است و قدرت های جهانی از دو کشور خواسته اند خویشتنداری کنند.

علاوه بر حملات هوایی در دو روز اخیر ارتش هند و پاکستان در چندین نقطه در نوار مرزی دو کشور درگیر شده اند.

به گزارش رویترز از زمان بمب گذاری انتحاری روز چهارده فوریه در ناحیه کشمیر تحت کنترل هند توسط یک گروه اسلام گرای مستقر در پاکستان که بر اثر آن ۴۰ پلیس شبه نظامی هند کشته شدند، تنش بین دو کشور به شدت افزایش یافته است.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر