به دلیل بارش برف سنگین و کولاک شدید

کد خبر: 3476

تردد وسایل نقلیه در گردنه خان و قرژدابان (فقط) با زنجیر چرخ امکانپذیر است.

به گزارش کردستان خبر، رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای بانه با اشاره به بارش برف سنگین و کولاک شدید در این شهرستان گفت: تردد وسایل نقلیه در گردنه خان و قرج دابان فقط با زنجیر چرخ امکانپذیر است.

 

وی با بیان اینکه بارش برف در "گردنه‌خان بانه" از ساعت ۲ بامداد (پنج‌شنبه) آغاز شده و هم‌اکنون نیز ادامه دارد، عنوان کرد: هم زمان با آغاز بارش‌ها نیروهای راهداری همراه با سه بولدوزر تیغه‌دار در "گردنه‌خان بانه" مستقر شده و عملیات نمک‌پاشی و برف‌روبی را انجام می‌دهند.

 

انور طاهایی اظهار داشت: با تلاش‌های عوامل راهداری شهرستان بانه، هم‌اکنون کانون بانه-سقز در "گردنه‌خان" باز بوده اما رفت و آمد خودروها منحصرا با زنجیر چرخ امکان‌پذیر هست.


وی با اشاره به بارش برف سنگین و کولاک در تمام محورهای ارتباطی این شهرستان اضافه کرد: راه تعدادی از روستاها مسدود شده که با اولویت بندی با حضور راهداران همه راه ها تا ساعتی دیگر بازگشایی می شود.


رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای بانه خاطرنشان کرد: رانندگان خودروهایی که قصد تردد در این دو گردنه را دارند حتما زنجیر چرخ همراه داشته باشند.

 

ممنوعیت تردد کامیون های کشنده در محور سنندج - دیواندره

همچنین معاون پلیس راه استان کردستان از ممنوعیت تردد کامیون های کشنده در گردنه بهارستان محور سنندج - دیواندره به علت تداوم و شدت بارش برف تا اطلاع ثانوی خبر داد و افزود: ممنوعیت تردد کامیون های کشنده هنگام بارش برف به منظور جلوگیری از قیچی شدن آنها و در نهایت مسدود شدن جاده ها اتخاد می شود.


سرهنگ حمید عبدالملکی اضافه کرد: اکنون بیشتر محورهای استان کردستان شاهد بارش برف به صورت پراکنده است و مه گرفتگی نیز دیگر پدیده غالب در آنهاست لذا لازمه تردد در این محورها رعایت نکات ایمنی و به همراه داشتن زنجیر چرخ است.با توجه به پیش بینی های هواشناسی استان بیشترین فعالیت سامانه بارشی حاضر در آسمان کردستان بعداز ظهر پنجشنبه و صبح جمعه است که هر لحظه بر شدت بارش ها اضافه می شود.

 

انتهای پیام/

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر