در جلسه ستاد سفرهای نوروزی استان عنوان شد؛

کد خبر: 3486

با برگزاری جشن‌های فرهنگی متفاوت با سال‌های قبل، کردستان مقصد گردشگران نوروزی می شود.

به گزارش کردستان خبر، بهمن مرادنیا در سومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر ویژه نوروز ۹۸ استان کردستان گفت: خدمات سفر در کل کشور بطور عادی انجام می شود اما جشن های نوروز استان باید متفاوت و زمینه ساز طرح کردستان به عنوان پایتخت نوروز کشور باشد.

 

وی اظهار داشت: با تعامل و همکاری مطلوب بین دستگاهی، جشن نوروز با طراوت و شادابی بیشتری در همه نقاط استان برگزار می‌شود.


استاندار کردستان افزود: جشن‌های نوروز برای شادی مردم و جلب رضایت آنان است که در فضایی امن می‌توان این شادی را دوچندان کرد.

وی با تاکید بر لزوم فراهم کردن بستر‌های ماندگاری مسافران در استان گفت: در این راستا لازم نهادهای متولی فرهنگی به صنایع دستی و آثار هنرمندان برای ارائه به مسافران تلاش و برنامه داشته باشند.

 

مرادنیا تاکید کرد: برای حمایت از بخش خصوصی، به ویژه هتلداران و اقامتگاه‌های رسمی، خانه‌های اجاره‌ای باید توقیف شوند.


سید محسن علوی، مدیرکل یراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان هم در این نشست، اظهار داشت: اماکن تاریخی و گردشگری استان، آماده بازدید گردشگران است.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان هم گفت: ۳۲ اورژانس بین جاده‌ای برای رسیدگی سریعتر به مصدومین حوادث احتمالی راه اندازی می‌شود.

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان نیز با اشاره به اقدامات انجام شده برای اسکان مسافران نوروزی اظهار داشت: هر ساله 70 تا 80 درصد میهمانان نوروزی در مدارس و مراکز اسکان آموزش و پرورش اسکان می‌یابند.

 

رشید قربانی با بیان اینکه اولویت اسکان با مسافران فرهنگی است، افزود: یکهزار و 50 اتاق با امکانات اولیه از 28 اسفند تا 12 فروردین 98 برای اسکان میهمانان نوروزی در نظر گرفته شده است.

 

معاون امور عمرانی استاندار کردستان نیز در این جلسه خواستار معرفی ظرفیت‌های استان به گردشگران شد و اظهار داشت: باید تمام دستگاه‌های متولی، مراکز گردشگری، هتل‌ها و رستوران‌ها برای پذیرایی از مسافران از آمادگی کامل برخوردار باشند و با خدمات‌رسانی مناسب و شایسته به میهمانان و مسافران در این ایام زمینه افزایش ماندگاری آنها را در کردستان فراهم آورند.

 

ملکی از وجود آمادگی‌ لازم در ادارات و نهادهای مرتبط با سفرهای نوروزی در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: در حوزه سلامت، راه و نظارت بر خدمات هتل‌ها، مجتمع‌های بین‌راهی و راهدارخانه‌ها تمهیدات مناسب اندیشیده شده است.

 

سومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر ویژه نوروز 98 شامگاه گذشته با حضور استاندار و مسئولان استان در سالن شهدای گمنام استانداری کردستان برگزار شد.

 

انتهای پیام/

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر