کد خبر: 3488

اهالی روستای وینسار در حمایت از اقشار کم درآمد و پرهیز از تجمل گرایی در عید نوروز ۹۸ تفاهم نامه ای را منعقد کردند.

به گزارش کردستان خبر، صحبت از نوروز، شور و شوق و هیجان خاصی در بین مردم دارد و هر کسی تلاش می کند تا خود را آماده رسیدن سال جدید کند. در کنار همه سنت‌های پسندیده این ایام؛ افراط و تفریط و چشم و هم چشمی ها، این سنت ملی را تحت شعاع قرار  داده است.

یکی از آفت‌های این سنت پسندیده و مورد تأیید اسلام باز شدن پای چشم و هم چشمی به خریدهای نوروز است که در برخی موارد باعث می شود تا لذت آمدن فصل بهار به خوبی درک نشود.

چقدر غم‌انگیز است زمانی که نوروز بهانه‌ای برای انجام گناهی به نام اسراف و تحمل هزینه‌های گزاف برای برخی خانواده‌ها شود،بیاییم در این روزهای پایانی سال با اولویت‌بندی و برنامه‌ریزی صحیح تنها نیازهای ضروری را تهیه کنیم و هزینه‌های اضافی و خریدهای سنگین را که نتیجه چشم و هم‌چشمی ها است را کنار بگذاریم و به جای آن رنگ و بوی نوروز و آرامش بهاری را به خود بگیریم و دوستی و محبت بین اعضاء خانواده را به اختلاف و دوری تبدیل نکنیم.

 

 

یکی از این تجملات دوری از اسراف در خرید میوه و آجیل شب عید و هماهنگ بودن همه افراد جامعه برای آغاز سال جدید و خوش است چون دوری از اسراف دلها را بهم نزدیک تر می کند امری که در جامعه اسلامی آن و همچنین بر دستگیری از نیازمندان و رعایت حال آنها تاکید شده.

 

در همین راستا اهالی محترم روستای وینسار شهرستان قروه در حمایت از اقشار کم درآمد و پرهیز از تجمل گرایی با توجه به مشکلات عدیده اقتصادی در عید نوروز ۹۸ در اقدامی قابل تقدیر تفاهم نامه ای را منعقد کردند.

 

مردم روستای وینسار(قروه) در این تفاهم نامه آورده اند که:

طبق نظر جمعی بزرگان ومعتمدین وشورای اسلامی وینسار در راستای مراعات حال نیازمندان وبه اقتضای اوضاع بد معیشتی مردم مقرر گردید آجیل ازسفره عیدنوروز حذف شودوهم چنین از تجملات زائد وتشریفات اضافی در سال جدید در دید وبازدیدها جلوگیری شود

امیدواریم با مراعات شرایط اقتصادی مردم خصوصا نیازمندان درسال جدید باعهدی که باهم می بندیم بتوانیم سالی پرازصفا وصمیمیت بدون هیچ دغدغه ی مالی درکنار هم داشته باشیم.

 

همچنین مردم روستای ایده لو از توابع شهرستان بیجار نیز در اقدامی مشابه چنین تفاهم نامه ای را امضا نمودند.

امید است که چنین اقدامات خیر و مثبتی همواره در جامعه دینی و اسلامی ما رو به فزونی باشد.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر