نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد در مجلس

کد خبر: 3507

نبودصنایع‌تبدیلی، ضعف تیم اقتصادی دولت، کم کاری نمایندگان و سوءمدیریت مدیران از دلایل تورم بالا در کردستان است.

به گزارش کردستان خبر، منصور مرادی در واکنش به اینکه بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه ایران با عدد 52.5 درصد مربوط به استان کردستان است، اظهار داشت: متأسفانه تورم و گرانی در کردستان نسبت به سایر استان‌های کشور بسیار بیشتر است.

 

وی دلیل تورم بالا در استان را ناشی از نبود واحدهای تولیدی، صنایع‌تبدیلی، ضعف تیم اقتصادی دولت، تصمیم‌گیری و سوءمدیریت مدیران در سطح استان دانست و افزود: تیم اقتصادی و اجرایی دولت در کردستان ضعیف عمل می‌کند و مقصرند و شرایط کنونی روزبه‌روز بدتر می‌شود.

 

نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس دلیل دیگر تورم بالا در استان را ناشی از کم‌کاری نمایندگان عنوان و تصریح کرد: نمایندگان کردستان در مجلس هم در تداوم صدرنشینی کردستان در تورم مسئول و مقصرند اما در این‌باره پیگیر و طرح‌سؤال می‌کنیم.

 

آیا افزایش قیمت دوغ هم مربوط به تحریم است؟!

وی با انتقاد از عدم مدیریت دولت و نبود نظارت در کشور گفت: چرا باید قیمت یک بطری دوغ در طول یک‌سال از 3 هزار تومان به 6 هزار تومان برسد، آیا این گرانی هم مربوط به تحریم است؟!

نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به نبود درآمد پایدار و اینکه درآمد بسیاری از مردم این خطه از مرزها تامین می‌شود، گفت: مدتی که کوله‌بروی در کردستان رونق داشت، معیشت مرزنشینان بسیار بهتر از وضعیت کنونی بود اما هم‌اکنون معابر و بازارچه‌های مرزی بسته و تعطیل و مردم رنج می‌برند.

 

درآمدی از مرزها عاید مردم استان کردستان نمی‌شود

وی ادامه داد: گرچه استان کردستان شهرهای مرزی دارد اما درآمد تجارت کسب‌شده از مرزباشماق و سایر مرزها واریز به حساب خزانه و علاوه برآنکه درآمدی عاید منطقه نمی‌شود، زیرساخت‌های شهری و بین‌راهی نیز از بین می‌رود و وزارت راه و سازمان‌های مربوطه هم بی‌توجه‌اند.

مرادی خاطرنشان کرد: تجار از صنایع تبدیلی و مرزهای کردستان درآمد زیادی کسب کرده اما در استان‌هایی همچون تهران شغل و درآمد ایجاد می‌کنند و این ضربه بسیار سنگینی برای استان است؛ تسهیلاتی هم که برای کارخانجات صنایع‌تبدیلی دریافت می‌شود برای کارهای تجاری و در جاهای دیگر هزینه می‌شود.

 

منبع : تسنیم

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر