کد خبر: 3517

محمد الحلبوسی رئیس پارلمان عراق گفت: اجازه حمله از خاک عراق به کشورهای همسایه را نمی‌دهیم.

به گزارش کردستان خبر، محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق پیش از ظهر امروز پس از دیدار با علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی کشورمان، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: از اینکه فرصتی پیش آمد تا در ایران حضور داشته باشم و با رئیس مجلس ایران دیداری داشته باشم، خرسندم.

 

وی با بیان اینکه در دیدار امروز با آقای لاریجانی درباره موضوعات مختلفی بحث و تبادل نظر شد، ادامه داد: امیدوارم در این سفر همکاری‌ها و ارتباطات تقویت شود.

 

رئیس مجلس عراق با بیان اینکه اشتراکات فراوانی از جمله دینی، جغرافیایی، میان ملت ایران و عراق وجود دارد، اضافه کرد: چشم‌اندازها اینگونه است که روابط دو کشور  بیش از پیش گسترش یابد.

 

الحلبوسی تصریح کرد: در موضوعات مختلفی امروز صحبت کردیم که از جمله آنها تقویت دیدگاه‌ها در محافل بین‌المللی در جهت مصالح دو جانبه بود. البته درباره استمرار ادامه همکاری و پیشبرد اهداف در کمیسیون‌های مشترک نیز در این جلسه نکاتی مطرح شد.

 

وی ادامه داد: همچنین در جلسه امروز درباره ضرورت استقرار ثبات و بازسازی عراق پس از جنگ با تروریست‌های داعش بحث و تبادل نظرهای خوبی داشتیم.

 

رئیس مجلس عراق با بیان اینکه کشور ما به نیابت تمام جهان با تروریست‌ها جنگ کرد، گفت: با تلاش و کوشش ملت عراق این گروه تروریستی شکست خورد البته این مهم بدون کمک و پشتیبانی دوستان عراق، به‌ویژه جمهوری اسلامی ایران محقق نمی‌شد.

 

الحلبوسی با بیان اینکه درباره چالش‌هایی که پیش روی دو کشور ایران و عراق وجود دارد نیز با رئیس مجلس ایران بحث‌هایی انجام شد، اظهار داشت: در این جلسه تحریمهایی که بر ملت‌های جهان،  به ویژه تحریم‌های یکجانبه علیه ملت ایران را محکوم کردیم و اعلام کردیم این رفتارها خلاف عرف بین‌الملل است.

 

وی افزود: در این جلسه ما تاکید کردیم که کشور عراق اجازه نمی‌دهد از اراضی خود برای هر نوع حمله به کشورهای همسایه استفاده شود.

 

رئیس مجلس عراق تصریح کرد: نیروهایی در عراق با درخواست و دعوت دولت عراق حضور دارند که ماموریت‌شان مشخص است و آن ماموریت مبارزه با گروه‌کهای تروریستی است. این تلاش‌ها و کمک‌های فنی، آموزشی و اطلاعاتی برای مقابله با این گروه‌های تروریستی از جمله داعش است و حضور این نیروها هیچ خطری برای کشورهای منطقه ندارد.

 

الحلبوسی اضافه کرد: عراق نیازمند کمک همه کشورهای دوست است تا در مقابل خطری که تمام دنیا را تهدید می‌کند، بایستد.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر