سیداحسن علوی در واکنش به تورم در استان

کد خبر: 3539

استاندار باید به جد به قضیه ورود پیدا کند ودلیل گرانی ها اخیر را موشکافی کند.

به گزارش کردستان خبر، نماینده مردم شهرستان های سنندج, دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با کردستان خبر درباره تورم و گرانی های اخیر اظهار داشت: متاسفانه بخشی از این مشکلات متوجه مسئولین است و بخشی دیگر نیز متاثر از پدیده قاچاق به واسطه مرزی بودن استان می باشد.

 

سید احسن علوی افزود: ضمن اینکه بنده به جد معتقدم که نیاز به مداخله و ورود سازمان بازرسی و تعزیرات حکومتی می باشد و با حضور مسئولین و تصمیم گیران استان؛ استانداری و سازمان های مرتبط قیمت ها باید در استان کنترل شود و با توجه به مبادلات تجاری بیشتر قاچاق نیز از طرفی بیشتر شده است.

 

وی با بیان اینکه چرا مردم استان ما باید گوشت را کیلویی 120 هزار تومان و مرغ را هر کیلو 20 هزار تومان و بالاتر از میانگین کشوری  تهیه کنند گفت: استاندار باید به جد به قضیه ورود پیدا کند و به جای برگزاری مسائل غیرضرور دیگر برروی مشکلات اقتصادی و افزایش قیمتها توجه ویژه شود  و دلیل گرانی ها اخیر را موشکافی کرده تا مشکل معیشت مردم رسیدگی شود.

 

نماینده مردم شهرستان های سنندج, دیواندره و کامیاران در مجلس با بیان اینکه مردم در سختی هستند باید مسئولین حتما بیدار شوند و این مشکلات معیشتی مردم نهیبی به آنان باشد و مسئولین اگر تصمیم بر نظارت بیشتر نگیرند فشار مشکلات اقتصادی بیشتری به مردم می رسد.

 

علوی در ادامه سخنان خود به رشد نقدینگی در کشور اشاره کرد و گفت: کنترل بانک مرکزی موجب آرام شدن اوضاع می شود و از طرف دیگر رشد روز افزون نقدینگی موجب ناتوانی دولت در قدرت بر روی مسائل مالی و در نهایت تورم می شود تورمی که امروزه بر مردم فشار آورده است.

 

وی وابستگی شدید نقدینگی و توجه آن بر روی مسائل ارزی و طلا  به جای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال را از دلایل دیگر تورم و گرانی عنوان کرد و گفت: تورم نمی گذارد دولت به سمت کسب و کار سالم هدایت شود و دولتها و مسئولین می توانند  با ایجاد اشتغال پایدار و سرمایه گذاری در اقتصاد به دنبال رفع گرانی و تورم باشند.

 

انتهای پیام/

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر