کد خبر: 3540

برهم صالح گفت: از ایران برای حمایت از ما در جنگ علیه تروریسم و پیروزی که علیه داعش به دست آوردیم، تشکر می کنم.

به گزارش کردستان خبر، برهم صالح رئیس جمهور عراق در نشست مشترک خبری با حسن روحانی همتای ایرانی اش در بغداد گفت: از ایران برای حمایت از ما در جنگ علیه تروریسم و پیروزی که علیه داعش به دست آوردیم، تشکر می کنم.

 

رئیس جمهور عراق گفت: روابط بین عراق و ایران به سود همه منطقه است. عراق و ایران روابط مستحکمی در طول تاریخ داشته اند.  عراق در شرایط تحول مهم تاریخی قرار دارد. سفر حسن روحانی رئیس جمهور ایران به بغداد، تاکیدی بر عمق روابط بین دو کشور اهمیت آن برای هر دو ملت و منطقه است. 
 
برهم صالح افزود: باید بحث ها درباره بعضی مسایل کوچک بین دو کشور تکمیل شود. امنیت مشترک بین عراق و ایران و کشور های منطقه مستلزم همکاری بیشتر است. پیروزی عراق بر داعش مهم است، اما تکمیل نشده است.
 
وی گفت: توافق هایی را به سود دو کشور اعلام خواهیم کرد که به نفع ثبات منطقه ای است. سفر روحانی برای ما اهمیت دارد. ما از کشمکش های منطقه ای و بین المللی در صحنه عراق، رنج بردیم.
 
 

روحانی: امنیت و ثبات عراق به سود همه منطقه است

رئیس جمهور کشورمان در نشست مشترک خبری با برهم صالح همتای عراقی اش در بغداد گفت: ایران و عراق به علت تروریسم، با دشواری های زیادی روبرو شدند. زمینه های گسترده همکاری بین ایران و عراق وجود دارد. روابط مشترک به سود ملت های عراق و ایران است و باید این روابط را تقویت کرد. عراق می تواند در تعامل با کشورهای این منطقه، نقش بزرگتری ایفا کند. از ایستادگی در کنار عراق و ارتش آن در مبارزه با تروریسم خرسند هستیم. زمینه های گسترده ای برای همکاری بین دو کشور در تجارت، سرمایه گذاری، راه و محیط زیست و نیز مسایل منطقه وجود دارد. گفتگوها با برهم صالح رئیس جمهور عراق خوب بود و درباره هیچ مسئله ای اختلاف نداشتیم. روابط بین دو ملت و دو کشور تاریخی است و باید برای توسعه آن تلاش کنیم. اهمیت و ثبات عراق برای ما اهمیت دارد و می دانیم که عراق باثبات می تواند نقش مهمی در منطقه ایفا کند.

 

مراسم استقبال رسمی از روحانی

روحانی که صبح امروز در راس هیاتی وارد بغداد ، از دقایقی قبل مراسم استقبال رسمی از او با حضور برهم صالح همتای عراقی اش در کاخ ریاست جمهوری عراق برگزار شد.

 

انتهای پیام/

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر