کد خبر: 3576

سنندج - کردستان خبر - پیش بینی های هواشناسی نشان می دهد که آسمان کردستان در 10 روز آینده روندی پایدار و ناپایدار را تجربه می کند که در برخی روزها شاهد بارش نزولات جوی و در برخی مواقع نیز هوایی صاف دارد.

 به گزارش کردستان خبر  به گزارش رئیس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کردستان با اشاره به اینکه اکنون آسمان استان شاهد بارش برف و باران است گفت: طبق پایش نقشه های هواشناسی این سامانه فعال بارشی روز سه شنبه از استان خارج می شود.
وی افزود: از روز چهارشنبه 29 اسفند سال جاری تا جمعه دوم فروردین سال آینده آسمان کردستان پایدار، صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد است که در این مدت علاوه بر پایداری هوا، کاهش نسبی دما نیز پیش بینی می شود.
وی اضافه کرد: اما از روز شنبه سوم فروردین تادوشنبه پنجم این ماه با ابری و مه آلود شدن بارش باران و برف در ارتفاعات و گردنه ها پیش بینی می شود که وزش باد در این روزها نیز دور از انتظار نیست.
به گزارش ایرنا، نزولات جوی در سال زراعی جاری در این استان تا پایان بهمن به صورت میانگین 481 میلی متر بارندگی در این استان به ثبت رسیده که در مقایسه با 216 میلی متر مدت مشابه سال گذشته از 118 درصد رشد برخوردار است.
میزان بارندگی استان در مقایسه میانگین بلند مدت 30 ساله حدود 295 میلی متر برآورد شده که در این بخش نیز از رشد 57 درصدی برخوردار هستیم.
میانگین سالانه بارش باران در استان کردستان در مجموعه آمار 30 ساله بیش از 540 میلی متر است که این مقدار 2 برابر میانگین کشوری است.
در سال زراعی 97 - 96 نیز تراز بارندگی در همه ایستگاه های استان کردستان به نسبت سال گذشته کاملا مثبت بود و به صورت میانگین 555 میلی متر بارندگی داشت.
سال زراعی (آبی) از اول مهر هر سال شروع و به پایان شهریور سال بعد ختم می شود.

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر