معاون استاندار کردستان

کد خبر: 3577

سنندج - کردستان خبر - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده همانند چند سال گذشته مسئولیت برگزاری جشن های نوروزی در استان با مردم است و مسئولان وظیفه برقراری نظم و امنیت این جشن ها را بر عهده دارند.

به گزارش کردستان خبر به نقل از  ایرنا، حسین خوش اقبال روز یکشنبه در جلسه شورای استان اظهار داشت: آیین نوروز در واقع متعلق به ایرانیان است، بنابراین نباید اجازه دهیم که ضد انقلاب در این بین میدان داری کند بلکه باید به نحوی این ایام مدیریت شود که دشمن نتواند ورود پیدا کند.
وی با بیان اینکه امسال نیز با تاکید استاندار جشن ها را مردم برگزار می کنند، افزود: مسئولان نیز در کنار آنان بوده و وظیفه برقرار نظم و امنیت را دارند اما باید جشن ها به گونه ای باشد که اجازه سو استفاده به ضد انقلاب داده نشود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: اجازه نمی دهیم ضد انقلاب از احساسات پاک مردم و شور و نشاط آنان سواستفاده کند، ضمن اینکه انتظار می رود مردم نیز همانند همیشه همراه و همگام با مسئولان باشند.
خوش اقبال با بیان اینکه کردستان یکی از استان های امن کشور است، اضافه کرد: باید در ایام تعطیلات نوروزی، فرهنگ، آداب و رسوم استان را به گردشگران معرفی کرده و زمینه جذب هر چه بیشتر گردشگر به این منطقه را فراهم کنیم.
وی با اشاره به اینکه اکنون کردستان آماده میزبانی مهمانان و مسافران نوروزی داخلی و خارجی است، افزود: شوراها به عنوان نمایندگان مردم می توانند در هدایت و برنامه ریزی برای برگزاری باشکوه جشن های نوروزی نقش اساسی داشته باشند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان یادآور شد: برنامه های نوروزی در سطح شهرستان ها با مسئولیت و همراهی شوراها و در روستاها نیز با محوریت دهیاران و شوراها برگزار می شود.
خوش اقبال به جایگاه شوراها در جامعه اشاره کرد و گفت: مسئولان باید به جایگاه این نهاد مردمی و رفع مسائل و مشکلات آنان اهتمام جدی داشته باشند.

** تلاش برای رضایتمندی مردم 
وی در ادامه اظهار داشت: با توجه به مسائل و مشکلاتی که امروز بواسطه توطئه دشمنان انقلاب و در راس آن آمریکای جنایتکار در رابطه با مسائل اقتصادی برای جامعه ایجاد شده وظیفه مسئولان و شوراها رضایتمندی مردم در حوزه های مختلف است.
خوش اقبال افزود: مردم در شرایط سخت کنار نظام بوده و در بحران های مختلف نقش آفرینی کرده اند لذا باید امروز که توطئه ها و موانع مشکلات اقتصادی فراوانی برای مردم ایجاد شده، نیاز است همگرایی بیشتری با آنان داشته باشیم.
وی گفت: ما باید همراه و همگام با سیاست های نظام که در راس آن رهبر معظم انقلاب هستند ، این شرایط را مدیریت کرده و بیشتر از گذشته همگرایی و در کنار هم بودن را تمرین کنیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان اظهار داشت: امروز شرایط به گونه ای است که باید همه دیدگاه ها و جریانات سیاسی و گروهها در کنار هم باشند، چرا که دشمن ما دشمن مشترکی است.
خوش اقبال یادآور شد: امروز آمریکا در مقابل نظام قد علم کرده و با جنگ اقتصادی که راه انداخته است، می خواهد این مردم را نسبت به نظام و مسئولان بدبین کند، پس همگرایی، همراهی و وحدت می تواند نقشه های آنان را خنثی کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به موارد و دغدغه های مطرح شده از سوی شوراهای استان از جمله بازگشایی مرز سیران بند بانه و سیف سقز اشاره کرد و افزود: تلاش های لازم در این زمینه انجام شده و این مساله یکی از مباحث جلسه دکتر روحانی با رییس جمهوری عراق بوده که امید می رود در آینده نزدیک مصوبات آن اعلام شود.
وی همچنین به نگرانی قاچاق دام اشاره کرد و گفت: تلاش های لازم در این زمینه انجام شده و مشکلات و دغدغه های مطرح شده نیز پیگیری می شود.

** عدم تعامل فرمانداران و بخشداران با شوراها
رییس شورای اسلامی کردستان نیز در این جلسه با بیان اینکه اکثر فرمانداران و بخشداران استان با شوراها تعامل و همکاری لازم را ندارند، گفت: شوراهای ما حتی در دورترین روستاها اعلام همکاری و هماهنگی با بخشداران در زمینه های مختلف می کنند، اما عملا تعامل لازم را ندارند.
خلیل عزیزی با بیان اینکه در قانون اساسی، شوراها جزو تصمیم گیران هستند اما نادیده گرفته می شوند، افزود: شورای استان برنامه های بسیار خوبی برای ایجاد درآمدهای پایدار شهرداری دارد اما توجهی به دیدگاه آنان نمی شود.
وی اظهار داشت: در حال حاضر بجز شهرستان های سقز و سنندج شورای سایر شهرستان ها دبیرخانه ندارند و انتظار می رود زمینه های لازم برای رفع این مشکل از سوی مسئولان فراهم شود.
رییس شورای اسلامی کردستان، نبود امکانات و دفتر مناسب، وسیله نقلیه و مهمانسرا را از دیگر مشکلات شورای استان اعلام کرد و از مسئولان خواست در زمینه رفع مشکلات موجود شوراها را یاری دهند.
در ادامه این جلسه نمایندگان شورای شهرهای مختلف استان به بیان مشکلات و موانع موجود در حوزه کاری خود پرداختند.

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر