کد خبر: 3580

از ابتدای آغاز طرح نظارت نوروزی تاکنون 912 پرونده تخلف صنفی تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

به گزارش کردستان خبر به نقل ازفرزاد سردارزاده  امسال به دلیل حساسیت و وضعیت بازار طرح نظارت بر بازار عید نوروز از ابتدای بهمن آغاز شده است.


وی اضافه کرد: 47 نفر بازرس اداره نظارت و بازرسی سازمان صمت استان بر عرضه اقلام و کالاها در سطح بازار، واحدهای صنفی، تولیدی و صنعتی نظارت داشته و دارند.


رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان افزود: از ابتدای آغاز طرح نظارت نوروزی تاکنون 17 هزار و 293 مورد بازرسی در سطح عرضه انجام شده است.


سردارزاده با اشاره به اینکه بیشترین تخلف هم مربوط به گران فروشی، عدم درج قیمت و عدم صدور فاکتور بوده است،یادآور شد: تعداد بازرسی های انجام شده منجر به احراز و تشکیل 912 پرونده تخلف به ارزش 19 میلیارد و 864 میلیون و 374 هزار ریال شد.


وی اعلام کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون هم 122 هزار و 585 مورد بازرسی از عرضه محصولات در سطح بازار و واحدهای تولیدی و صنعتی استان انجام گرفته است.


رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان افزود: حاصل بازرسی های انجام شده تشکیل پنج هزار و 365 مورد پرونده تخلف بوده است.


سردارزاده ارزش ریالی پرونده های تخلف در سطح عرضه را 80 میلیارد و 302 میلیون و 478 هزار و 873 ریال اعلام کرد و گفت: پرونده های تخلف برای صدور رای و سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.


طرح نظارت بر بازار عید نوروز به منظور حفظ آرامش، ایجاد فضای مطمئن برای مصرف کنندگان و شناسایی مشکلات بازار و ایجاد راهکارهایی برای رفع آنها از اول بهمن 97 آغاز شده و تا 15 فروردین سال 98 ادامه دارد. 


حدود 65 هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب در استان کردستان وجود دارد و از این تعداد 29 هزار واحد در مرکز استان مستقر هستند که حدود سه درصد از این واحدهای صنفی را فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای تشکیل داده است.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر