استاندار کردستان؛

کد خبر: 3611

مدیران ، فرمانداران و بخشداران در محل کار خود حضور داشته و در دسترس باشند.

به گزارش کردستان خبر، بهمن مرادنیا در ستاد بحران استان گفت: وقوع بخشی از سیلاب‌ها مربوط به مشکلات در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری است که باید بیشتر به این بخش توجه شود.

استاندار کردستان به اهمیت کمک مردم نوع دوست کردستان به سیل زدگان استان‌های گلستان و مازندران تاکید کرد.

مرادنیا همچنین به اهمیت اطلاع رسانی صدا و سیما به مردم در زمینه آگاهی برای جلوگیری از حادثه احتمالی هم تاکید کرد.

 

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان هم در این شورا با اشاره به ضرورت اعلام آمادگی کردستان برای کمک به سیل زدگان گفت: نیرو‌های نظامی استان هم برای کمک به سیل زدگان کاملا آمادگی دارند.

سردار رجبی با اشاره به اینکه بروز برخی مشکلات و آسیب‌ها پس از بارندگی‌ها بیشتر به دلیل آمادگی نداشتن و نبود برخی تمهیدات است بر اطلاع رسانی گسترده به مردم در پایاب سد‌ها در پی شدت گرفتن بارندگی‌ها در روز‌های اخیر تاکید کرد و افزود :  هر چند نباید مردم را نگران کرد، اما آن‌ها هم باید هشدار‌ها را جدی بگیرند.

 

معاون برنامه ریزی شرکت آب منطقه‌ای کردستان گفت : پنج سد استان از جمله سد‌های سورال ، زیویه، گاران و عباس آباد بانه سریز شده است و برخی از سد‌های دیگر استان هم در آستانه سریز شدن قرار دارد اضافه کرد: ۹۶ درصد حجم سد قشلاق سنندج پر شده است و ۹ میلیون متر مکعب از حجم آن باقی مانده است.

محمد مردوخی گفت: با بیان اینکه ۸۵ درصد حجم سد آزاد هم پر شده و ۴۶ میلیون متر مکعب ظرفیت آن باقی مانده است افزود : ۹۳ درصد حجم سد گاوشان هم پر شده است و ۳۹ میلیون متر مکعب ظرفیت آن باقی مانده است .

وی با اشاره به اینکه ۳۴ درصد سد چراغ ویس سقز پر شده است اضافه کرد : ۴۷ میلیون متر مکعب آستانه سریز شدن این سد است و اکنون ۱۹ میلیون متر مکعب ظرفیت دارد.

معاون برنامه ریزی شرکت آب منطقه‌ای کردستان گفت: به دلیل اینکه برخی از روستا‌های نزدیک این سد تملک نشده است اگر حجم آب از ظرفیت ۱۹ میلیون متر مکعب مانده کنونی تجاوز کند خطر آسیب به روستا‌ها افزایش می‌یابد و از این نظر یکی از سد‌های پرخطر استان است.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر