کد خبر: 3627

از غروب جمعه سامانه بارشی جدید وارد کشور می‌شود که موجب سیلابی شدن معابر عمومی و طغیان رودخانه‌ها می‌شود

به گزارش کردستان خبر، محمد اصغری درباره شرایط آب و هوایی کشور افزود: با ورود این سامانه بارشی جدید باید منتظر وقوع موج جدیدی از بارش‌ها باشیم که نسبتا قابل توجه خواهد بود و به احتمال زیاد برای این بارش‌ها اخطار و هشدار صادر می‌شود.

وی گفت: استان های­ آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، ایلام، خوزستان، همدان، ​مرکزی، لرستان، چهارمحال و بختیاری، فارس و بوشهر در ابتدا درگیر این شرایط جوی از غروب جمعه می‌شوند، اما خیلی سریع شنبه این موج بارشی به زنجان، ​قزوین، البرز و تهران می‌رسد که البته با تاخیر در شمال شرق هم فعال خواهد بود.

 

کارشناس هواشناسی تصریح کرد:​ امروز در استان‌های بوشهر، کهگیلویه و بویر احمد، فارس، یزد، کرمان، شمال هرمزگان، شمال سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی بارندگی داریم که بارش در برخی مناطق نسبتا قابل توجه است ضمن این که در کهگیلویه و بویر احمد شرایط برای وقوع بارش‌های لحظه‌ای سیل آسا مهیاست.

 

اصغری ادامه داد:​ در قسمت‌های شمالی کشور هم موجی عبور می‌کند یعنی از سمت آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، زنجان، اردبیل، سواحل دریای خزر و به ویژه ارتفاعات، قزوین، البرز، تهران و سمنان هم باید منتظر بارش باشند که بارش‌ها در این مناطق موقتی و پراکنده خواهد بود.

 

کارشناس هواشناسی گفت:​ مسافران نوروزی اگر امروز را برای بازگشت به شهرهایشان انتخاب کرده اند، روز خوبی است ضمن این که تا پیش از ظهر فردا هم شرایط عادی است.

 

وی همچنین افزود:​ در روز‌های آینده افزایش دما خواهیم داشت که مقداری نگران کننده است، چون آب شدن برف کوه‌ها موجب جاری شدن روان آب‌ها خواهد شد.

 

 موج بارشی جدید کردستان را در بر می گیرد

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی کردستان؛ فعالیت این سامانه بارشی قبل از ظهر جمعه آغاز و تا اواخر وقت شنبه هفته آینده ادامه می یابد.

وی با بیان اینکه بارش های حاصل از فعالیت این سامانه قابل ملاحظه است، افزود: پیش بینی می شود در تمام استان شاهد بارندگی باشیم اما بارش در نوار غربی از جمله بانه، مریوان، سروآباد و هورامان نسبت به سایر نقاط بیشتر است.

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی کردستان یادآور شد: در طول فعالیت این موج از لحاظ دمایی، هوای استان تغییری نخواهد داشت اما پیش بینی می شود در ارتفاعات و گردنه ها بارش ها به صورت برف باشد.

 

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر