آخرین وضع استان‌های سیل زده در یک نگاه؛

کد خبر: 3635

فرماندار شوش: ۳۲ روستای شوش استان خوزستان به علت وقوع سیل تخلیه شد.

به گزارش کردستان خبر، آخرین وضع استان‌های سیل زده به شرح زیر است:

 

 توزیع ۱۸ هزار قلم کمک غذا و وسایل بهداشتی بین سیل زدگان لرستان

دکتر محمد علی دِریک معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: از این تعداد هزار و ۱۰۰ قوطی شیر خشک، ۵۵۰ بسته کمک غذا، هزار و ۵۰۰ بسته پوشک و ۳ هزار و ۵۰۰ بسته پد بهداشتی سهم پلدختر بود.

 ۱۳ سورتی پرواز برای کمک به مناطق سیل زده دزفول

۱۳ سورتی پرواز برای کمک به عشایر و سیل زدگان شهرستان دزفول انجام شده است.

محسن پورفرخی رئیس اداره امور عشایر دزفول گفت: این پرواز‌ها با پیگیری سرپرست فرمانداری ویژه دزفول و نماینده این شهرستان در مجلس به روستا‌های چال کج، چالروه، گله گنجان، لباب، کول سیرا، دارخلک، جنگل کوه، چشمان، مرکی جاتم وند، مرکی جافروند، چال تاک، دورک و مودو انجام شدند.

 

 سه برابر شدن مستمری فروردین سیل زدگان زیر پوشش کمیته امداد خوزستان

مستمری فروردین خانواده‌های زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی درگیر سیل در خوزستان سه برابر شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی خوزستان گفت: ۱۰ هزار خانوار زیر پوشش این کمیته به علت سیل زدگی دچار خسارت شده اند. مستمری فروردین سیل زدگان تحت پوشش در استان سه برابر شد

مرتضی موصلی افزود: مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال برای خرید لوازم ضروری خانواده‌های زیر پوشش خوزستان در نظر گرفته شده است که به هر خانوار ۵۰ میلیون ریال تعلق می‌گیرد.

 

 ۴۱۰ خانه روستایی در شهرستان هرسین گرفتار سیلاب

فرماندار هرسین گفت: ۴۱۰ خانه در ۶ روستای شهرستان هرسین پس از وقوع سیل دچار آب گرفتگی شده و غیر قابل سکونت است.

امیر شاه آبادی افزود: بیش از ۴۱۰ روستا در ۶ روستای چمبطمان علیا و سفلی، فراش، قره ولی، گرگ وند و قوزیوند دچار آبگرفتگی شده است و امدادرسانی به خانواده‌های گرفتار در سیلاب همچنان ادامه دارد.

 

 اعزام ماشین آلات راهداری کرمان به مناطق سیل زده لرستان

خودرو‌های سنگین و سبک راهداری از کرمان به استان سیل زده لرستان اعزام شد.

سید علیخانی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با اعلام این خبر گفت: انواع ماشین آلات راهداری از جمله لودر، بولدوزر، تریلی کمرشکن و خودرو‌های سبک برای بازگشایی محور‌های لرستان اعزام و ۳۰ هزار بطری آب معدنی مورد نیاز سیل زدگان به این استان ارسال شده است.

 

 تخلیه ۳۲ روستای شوش خوزستان

۳۲ روستای شوش استان خوزستان به علت وقوع سیل تخلیه شد.

عدنان غزی فرماندار شوش گفت: این روستا‌ها در بخش مرکزی، فتح المبین، شاوور قرار دارند.

وی افزود: همچنین به ۳۸ روستای دیگر اعلام آماده باش داده شده است.

 

 کرمان معین سیل‌زدگان استان خوزستان

استان کرمان با ابلاغ وزیر کشور معین استان خوزستان برای امدادرسانی به سیل زدگان است. 

استاندار کرمان امروز در نشست شورای مدیریت بحران استان گفت: از ابتدای سیل در خوزستان تاکنون علاوه بر ارسال محموله‌های مواد غذایی، پتو و لوازم بهداشتی، نان، چندین دستگاه ماشین آلات سنگین، نیمه سنگین وبالگرد نیزبرای امداد رسانی به مردم خوزستان اعزام شده است.

 

 حضور گروه مهندسی ۴۳ ملایر در لرستان با هدف امدادرسانی به سیل زدگان

بخش مهمی از نیرو و تجهیزات گروه مهندسی ۴۳ امام علی (ع) ملایر در مناطق سیل زده لرستان حضور دارد.

سرهنگ نانکلی، فرمانده گروه مهندسی - رزمی ۴۳ امام علی (ع) ملایر گفت: این گروه با اعزام ۷۰ درصد نیرو و امکانات خود به مناطق سیل زده لرستان اقدامات موثری برای بهبود شرایط این منطقه انجام داده است.

 

 وصل شدن آب شرب ۶۹۳ روستای سیل زدهِ لرستان

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان لرستان گفت: اگر راه دسترسی روستا‌های خسارت دیده از سیل بازگشایی شود ظرف ۳ روز آینده آب شرب روستا‌های باقی مانده وصل خواهد شد.

علیرضا کاکاوند افزود: آب شرب روستا‌های بدون آب با کمک ۳۵ تانکر سیار تامین می‌شود و ۵۵ کامیون هم آب بسته بندی بین ساکنان این روستا‌ها توزیع می‌کنند.

 

 دستور تخلیه ۶ شهر خوزستان

بنا به دستور استاندار خوزستان و به علت جلوگیری از خسارات سیلاب، ۶ شهر سوسنگرد، حمیدیه، رفیع، ابوحمیظه، بستان و کوت سید نعیم باید منازل خود را تخلیه کنند.

غلامرضا شریعتی از شهروندان این شهر‌ها خواست در اسرع وقت نسبت به تخلیه منازل خود اقدام کنند و این تصمیم قطعی است.

 

 خدمت رسانی ۵۰ موکب اربعین به سیل زدگان خوزستان

۵۰ موکب اربعین در خوزستان مشغول خدمت رسانی به سیل زدگان در استان هستند.

حجت الاسلام سید محمود موسوی رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان گفت: این مواکب در روستا‌های درگیر سیل مانند حوالی اهواز، مسیر آبادان، خرمشهر، شوشتر، شوش، دشت آزادگان، بستان و حمیدیه مشغول خدمت رسانی هستند.

 

 بیش از ۸۳ میلیارد تومان خسارت سیل در کرمان

خسارت سیل اخیر در استان کرمان بیش از ۸۳ میلیارد تومان اعلام شد.

مجید سعیدی مدیر کل دفتر مدیریت بحران استانداری کرمان گفت: خسارت سیل از ابتدای نوروز تا ۱۵ فروردین ۸۳ میلیارد و ۷۲۹ میلیون تومان بر آورد شده است.

 

 ضرورت مدیریت بهتر توزیع امکانات در مناطق سیل زده

سردار غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: با کمک بنیاد مسکن و کمیته امداد حضرت امام واحد‌های مسکونی آسیب دیده از سیل استان ترمیم می‌شوند.

 
 

 ارسال محموله‌های کمکی ۱۱ استان کشور به خوزستان

تاکنون ۱۱ استان کشور محموله‌های کمکی خود را برای سیل زدگان خوزستانی ارسال کرده اند.

علی خدادادی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: محموله‌های کمکی از سوی جمعیت هلال احمر استان‌های فارس، البرز، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، قم، یزد، کرمان، اردبیل، خراسان رضوی، اصفهان و خراسان شمالی ارسال شده است.

 

 مسدود بودن راه ارتباطی ۲۵۰ روستا در لرستان 

مرادپور معاون امور عمرانی استاندار لرستان گفت: محور قدیم خرم آباد به پلدختر که بخش عمده‌ای از آن بر اثر سیل ۵ روز گذشته صد در صد تخریب شد دیگر قابل ترمیم و بازسازی نیست و باید به فکر ساخت محور جایگزین بود.

وی با بیان اینکه تا امروز بیشتر تمرکز ما بر شهر‌های پلدختر و معمولان بود افزود: از امروز بخشی از ماشین آلات راهداری را به شهرستان چگنی اعزام کردیم.

 

 بیش از ۳۴۵ میلیارد تومان خسارت سیلاب به کشاورزان استان مرکزی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی برآوررد اولیه از خسارت سیلاب به کشاورزان استان را بیش از ۳۴۵ میلیارد تومان اعلام کرد.

آنجفی افزود: این میزان خسارت، گمانه زنی اولیه است و به دلیل اینکه هنوز بخش‌هایی از استان مرکزی درگیر عوارض ناشی از سیلاب است ارزیابی نهایی خسارت‌ها در زیربخش‌های کشاورزی در روز‌های آینده اعلام می‌شود.

 

 بازگشایی هشت راه روستایی سوادکوه

مدیر کل مدیریت بحران مازندران گفت: هشت راه روستایی منطقه کسلیان، لفور و ولوپی سوادکوه که در سیل بر اثر رانش زمین بسته شده بود، موقتا باز شد.

احمدی افزود: برای تکمیل این جاده با کار اساسی و اصول مهندسی ۴۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شد، که با بستن دیوار حفاطتی انجام می‌شود.

 

 توزیع غذای گرم در مناطق سیل زده لرستان

روزانه، هزار پرس غذای گرم در منطقه سیل زده پلدختر لرستان به همت آشپزخانه صحرایی سپاه روح الله استان مرکزی توزیع می‌شود. 

ابراهیمی مسئول معاونت آماد و پشتیبانی سپاه روح الله استان مرکزی گفت: با توجه به وقوع سیل در مناطقی از کشور از جمله استان‌های گلستان لرستان و ایلام؛ تا کنون ۲۲ محموله به ارزش ۷۰۰ میلیون تومان کمک‌های مردمی توسط سپته روح الله به این مناطق اعزام شده است.

 

حضور رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در مناطق سیل زده لرستان

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با حضور در مناطق سیل زده و بازدید از این مناطق در جریان روند امدادرسانی عوامل امدادی و نیرو‌های مسلح قرار خواهد گرفت.

سر لشکر باقری دیشب با حضور در جلسه فرماندهی عملیات امداد رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران در لرستان و غرب کشور در لشکر ۸۴ ضمن تاکید بر هماهنگی دقیق، تدابیر لازم را به فرماندهان عملیاتی ابلاغ کرد.

 

 آخرین وضع سد‌های دز، کرخه و مارون

آخرین وضعیت سد‌های دز، کرخه و مارون در خوزستان اعلام شد.

سعید رئوفی نسب مدیرعامل سد و نیروگاه دز اندیمشک گفت: امروز میزان خروجی سد دز به ۲ هزار متر مکعب بر ثانیه رسید.

 

 تعطیلی مدارس شهرستان خرم آباد تا ۱۹ فروردین

اسد عبدالهی فرماندار شهرستان خرم آباد گفته: به علت آبگرفتگی مدارس و احتمال رانش کوه و زمین در برخی مناطق، همه پایه‌های تحصیلی امروز شنبه و فردا یکشنبه ۱۸ فروردین تعطیل هستند.

 

 دستور تخلیه ۴ شهر خوزستان

بنا به دستور استاندار خوزستان و به علت جلوگیری از خسارات سیلاب، ۴ شهر بستان، حمیدیه، رفیع و سوسنگرد باید منازل خود را تخلیه کنند.

غلامرضا شریعتی از شهروندان این شهر‌ها خواست در اسرع وقت نسبت به تخلیه منازل خود اقدام کنند و این تصمیم قطعی است.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر