رئیس دستگاه قضا در گلستان؛

کد خبر: 3639

رئیس قوه قضائیه: روحیه جهادی و ایثار نیروهای مردمی، نظامی و دولتی باعث امداد و نجات در مناطق سیل زده شد

به گزارش کردستان خبر، حجت الاسلام و المسلیمن رئیسی در بدو ورود به فرودگاه گرگان افزود: سیل اخیر در 3 بخش قابل بررسی است؛ نخست روحیه جهادی و ایثار نیروهای مردمی، نظامی و دولتی در سیل اخیر بود.وی گفت: بخش دوم به آبادانی و جبران خسارت مربوط است که به خوبی در حال انجام است؛ بخش سوم هم به آسیب شناسی سیل است که با هماهنگی همه دستگاه ها باید صورت بگیرد. رئیس دستگاه قضا ادامه داد: دستگاه قضا در بخش امداد و نجات وظیف نظارت را با هماهنگی سازمان بازرسی انجام داد و اوضاع در این منطقه مدیریت شده است.

 
بازدید سردار سلیمانی از مناطق سیل‌زده خوزستان
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صبح امروز به همراه سردار شاهوارپور، فرمانده سپاه خوزستان و جمعی از مسؤولان ستاد اربعین کشور، از مناطق سیل‌زده خوزستان بازدید کرد.سفر سرلشکر قاسم سلیمانی به منظور بررسی هماهنگی راه‌اندازی مواکب اربعین در مناطق در معرض سیل صورت گرفته است.فرمانده نیروی قدس سپاه پیش از این، در پیامی با اعلام حضور فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس در ادامه کمک‌رسانی به سیل‌زدگان، از استقرار موکب‌های خدمت‌رسانی اربعین به مدت یک ماه در مناطق در معرض سیل خوزستان و لرستان خبر داده بود.
 

قطع راه ارتباطی ۷۵ روستا در شهرستان دلفان

برق ساکنان ۲۱ روستا در شهرستان دلفان همچنان قطع است.فرماندار شهرستان دلفان گفته: آب آشامیدنی ۹ روستا نیز کماکان قطع است.بهمنی افزود: همه نیرو‌های امدادیِ سپاه ارتش، بسیج، هلااحمر و راهداری درتلاشند تا هرچه سریعتر مشکلات این روستا‌ها مرتفع شود. همچنین خطر رانش زمین چشمه مورینه دلفان را تهدید می‌کند.

 

 خسارت ۲۰ میلیارد تومانی بارندگی در رودبار

بارندگی شدید و طغیان در رودبار ۲۰ میلیارد تومان خسارت برجای گذاشت. محمد صالح ضیایی فرماندار رودبار امروز در بازدید از مناطق آسیب دیده در بارندگی‌های اخیر گفت:: بارندگی شدید و طغیان رودخانه‌های شاهرود و سیاهرود به راه‌ها، پل‌ها، باغ‌ها، زمین‌های کشاورزی، برخی خانه‌ها و زیر ساخت‌های گاز و آب آشامیدنی در بخش‌های مرکزی، رحمت آباد و بلوکات، عمارلو و خورگام این شهرستان ۲۰ میلیارد تومان خسارت زد. علی اوسط اکبری مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار نیز در بازدید از پل کمربندی لوشان، رودخانه شاهرود و جاده سِندِس گفت:: مطالعات و عملیات اجرایی رفع مشکلات ناشی از بارندگی در رودبار آغاز شده است.

 

 بازدید استاندار گیلان از روستای للیم املش

مصطفی سالاری استاندار گیلان امروز برای بررسی وضعیت خانوارهای خسارت دیده ناشی از رانش زمین به روستای للیم املش رفت. استاندار امروز به روستای للیم املش  رفت و بصورت میدانی مشکلات 31 خانوار خسارت دیده ناشی از رانش زمین در این روستا را بررسی کرد. مصطفی سالاری در جریان این بازدید گفت : بخشی از این روستا بر اثر رانش اخیر زمین آسیب دیده و چندین خانوار مجبور شدند خانه های خود را ترک کنند و به خانه های امن همسایگان خود پناه ببرند. وی افزود : قرار است کارشناسان مطالعات ژئوتکنیک را در این روستا هر چه سریع تر شروع کرده و نتیجه را تا ماه آینده اعلام کنند تا برای حل این مشکل اقدام جدی شود. روستای للیم 83 خانوار دارد که 31 خانوار از رانش زمین خسارت دیده اند. 9 خانوار این روستا به  ترک خانه های خود  مجبور شدند.

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر