کد خبر: 3645

باد شدی، بارش‌های موقتی و بهاری روزهای سه شنبه و چهار شنبه مناطق مختلف استان را فرا می گیرد.

به گزارش کردستان خبر،امروز در بیشتر نقاط کشور جوی نسبتا آرام پیش رو داریم، البته از بعد از ظهر امروز باید منتظر بارش پراکنده و بهاری در غرب کشور یعنی در استان‌های آذربایجان‌های غربی و شرقی و کردستان باشیم.

 

بنا به گفته رئیس اداره پیش بینی هواشناسیدکردستان طبق پیش بینی های انجام شده باد شدید روزهای سه شنبه و چهار شنبه مناطق مختلف این استان را فرا می گیرد.

بهرام چاره خواه اظهار داشت: باتوجه به بررسی آخرین نقشه ها و خروجی مدل های هواشناسی، بتدریج از بعدازظهر سه شنبه تا بعدازظهر چهارشنبه امواجی از هوای ناپایدار از منطقه گذر می کند.

 

وی اضافه کرد: این ناپایداری ها سبب ابری شدن آسمان، از اواخروقت سه شنبه بارش باران (اغلب رگباری) و احتمال #رعدوبرق، با وزش قابل ملاحظه باد (گاهی شدید) می شود.

 

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی استان افزود: با توجه به این پیش بینی ها سرعت وزش باد در روزهای سه شنبه و مخصوصا چهارشنبه، بویژه در ساعات بعدازظهر قابل ملاحظه و گاهی شدید است.

 

وی افزود: پیش بینی می شود که در نواحی مرتفع و شرق استان از جمله زرینه، بیجار و قروه سرعت باد به بیشتر از 15 متر بر ثانیه (حدود 60 کیلومتر در ساعت) هم برسد.

 

وی گفت: برآورد بارش های این امواج زیاد نیست اما در نواحی غربی استان به ویژه بانه و مریوان و سروآباد بارش حدود 6 تا 12 میلیمتر پیش بین می شود و در روزهای سه شنبه و چهارشنبه باتوجه به شکل گیری گردوخاک بر روی عراق و سوریه بخشی از آن به استان منتقل شده که کیفیت هوا و میزان دید را تا حدودی کاهش می دهد.

 

بنا به پیش بینی هواشناسی کشور نیز برای پنجشنبه باید منتظر ورود یک سامانه بارشی جدید باشیم که از نواحی غربی وارد کشور می‌شود و برای پنجشنبه شب در نیمه غربی فعال خواهد بود و روز جمعه به تدریج به شمال شرق کشور خواهد رسید.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر