کد خبر: 3646

سامانه بارشی جدید که تا اوایل هفته آینده در کشور فعال خواهد بود، حداقل هفت استان را درگیر بارندگی همراه با باد و طوفان خواهد کرد

به گزارش کردستان خبر، سامانه بارشی جدیدی که از بعدازظهر امروز وارد کشور می شود و تا اوایل هفته آینده در کشور فعال خواهد بود، حداقل هفت استان را درگیر بارندگی همراه با باد و طوفان خواهد کرد.

 

هفت استان، آماده موج تازه بارندگی ها و سیلاب احتمالی

سامانه بارشی جدیدی که از بعدازظهر امروز وارد کشور می شود و تا اوایل هفته آینده در کشور فعال خواهد بود، حداقل هفت استان را درگیر بارندگی همراه با باد و طوفان خواهد کرد.

 

مدارس زابل تعطیل است

اما از استانهایی که از روزهای قبل درگیرِ سیل بودند خبر می رسد: امروز، در سیستان و بلوچستان همهِ مدارس شهرستان زابل به علت آب گرفتگی معابر تعطیل اعلام شده است.
 

رسیدگی فوری به سیل‌زدگان عشایر دستگران عشق‌آبادِ

از خراسان جنوبی هم خبر میرسد: استاندار برای رسیدگی فوری به سیل‌زدگان منطقه عشایریِ بخش دستگران عشق‌آبادِ شهرستان طبسِ گلشن دستور ویژه داد.

 

گلستان

شهردار گرگان با اشاره به رانش زمین در نقاطی از شهر، درباره احتمال افزایش وسعت رانش هشدار داد. در گلستان ، 5000 هکتار اراضی کشاورزی نابود شد.

به دستور مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر ، امکان ثبت خسارت برای اعضای صندوق در سامانه سبا فراهم شده است.

 

خوزستان

بازگشایی مدارس؛ شنبه 

قرار است از شنبه مدارس بازگشایی شوند، مدیرکل اموزش و پرورش استان، گفته: امسال در کل استان خوزستان دانش‌آموزان در مقطع دوازدهم علاوه بر خردادماه می‌توانند در تیرماه، مرداد‌ماه و شهریورماه مجدد امتحان دهند و نمره قبولی خرداد برای آن‌ها محسوب می‌شود. آقای تقی زاده همچنین درباره امتحانات پایه نهم که در سال‌های گذشته به‌صورت هماهنگ استانی برگزار می‌شد، گفت: امتحانات این پایه تا حدی که تدریس شد به شکل منطقه‌ای برگزار خواهد شد.

وی همچنین گفت: هر منطقه موظف شده است برای دانش‌آموزان سیل زده، حتی اگر یک نفر باشد سرویس ایاب و ذهاب رایگان فراهم کند.

 

تلاش برای جلوگیری از آسیب سیلاب در شادگان 

در بین شهرهای خوزستان، شادگان اکنون بیشتر در معرض توجه است تا از آسیب سیلاب جلوگیری شود. امکانات چند شهر معین ، برای کمک به شادگان بسیج شده است.

 
لرستان
با همت نیروهای مردمی و دستگاههای مختلف، کار پاکسازی شهرهای پلدختر و معمولان از گل و لای، رو به پایان است، و از امروز شستشوی معابر عمومی آغاز می شود.
 
 
پرداخت کمک بلاعوض منازل تعمیری از امروز
بنیاد مسکن اعلام کرد: کمک بلاعوض منازل تعمیری از امروز، پرداخت می‌شود.دو هزار واحدِ خسارت دیده تا پایان هفته کمک‌های بلاعوض دریافت می کنند.
استاندار لرستان هم با اشاره به اینکه درباره نحوه تامین مسکن کسانی که خانه های انها به طور کامل خراب شده، در ستاد مدیریت بحران بحث شده است گفت: فعلا پیشنهاد ما اجاره مسکن است، چون سیستم کانکس و چادر جوابگو نیست.
وی افزود در مراحل بعدی، ساخت مسکن در همان جای قبلی یا اختصاص زمین به آنها در مکان دیگر در دستور کار خواهد بود.

 

 

انتهای پیام/

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر