استاندار کردستان

کد خبر: 3648

مرادنیا؛عده‌ای سودجو که قصد اخلال در بازار آرد و گندم را دارند شناسایی و برخورد می شود.

به گزارش کردستان خبر، بهمن مرادنیا در اولین جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان درسالجاری اظهار داشت: با توجه به اینکه تحریم ها مشکلاتی برای کشور ایجاد کرده، از دستگاه هایی که در گلوگاه ها مستقر هستند انتظار می رود با قاچاق که اقتصاد استان و معیشت مردم را با مشکل مواجه کرده به جد مبارزه کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری با نام سال رونق تولید نامگذاری شده، باید راهکاری مناسب برای رونق تولید و ایجاد اشتغال داشته باشیم. 

 

استاندار کردستان در ادامه اظهار داشت: به عنوان استانی که همیشه متهم به قاچاق بوده ایم اما در واقع اینگونه نیست، باید تعرفه ها را بازنگری کنیم چون نمی توانیم مرزها را ببندیم. 

 

مرادنیا گفت : در بحث ساماندهی مرز از استان‌های همسایه جا مانده ایم و باید تمام تلاشمان را برای تسهیل عبور و مرور در مرز انجام دهیم  چرا که مردم منتظر اقدام عملی هستند.

 

وی به ناهماهنگی‌های که در بحث بازرسی در مرز باشماق وجود دارد اشاره کرد و افزود : تنها ارگانی که وظیفه دارد کار نظارت و بازرسی بر صادرات و واردات کالا در مرز را برعهده گیرد گمرک است.

 

استاندار کردستان اضافه کرد : ارگان‌های مرتبط باید کسانی را که قصد پیش خرید گندم با قیمت‌های بالا دارند را شناسایی کنند تا از قاچاق گندم و آرد توسط این افراد ، جلوگیری شود.

 

قاچاق جوجه یک روزه از دیگر بحث‌های بود که در این جلسه مطرح شد و نماینده مرزبانی گفت : از اول فروردین تاکنون ۴۲۷ هزار قطعه جوجه یک روزه در بانه از قاچاقچیان ضبط شده است.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر