جدایی طلبی اقلیم کوردستان ریشه در نژادپرستی دارد:

کد خبر: 470

این روزهابحث همه پرسی در عراق و جدایی طلبی کوردهای عراق در بسیاری از محافل موضوع اصلی است.اما در این یادداشت کوتاه فارغ از هر بحث نژادی یا قومی و مذهبی میخواهیم یک سوال مهم مطرح کنیم....

پیامبر اکرم (ص) که خداوند به حق به ایشان لقب اسوه حسنه و رحمه للعالمین داد،پیامبر رحمت برای همه عالم بود و قرآن،این کتاب آسمانی،  با لفظ "ایها الناس "همه انسان ها را در اقصی نقاط عالم که ندای حق به گوش شان رسیده مورد خطاب قرارا داده و با آنکه کلام وحی بر پیامبری عرب زبان و عرب نشین نازل شد اما هرگز نفرمود" ایها الاعراب".و این جهان شمول بودن قرآن، فارغ از هر نوع رنگ ونژاد و ملیت را می رساند.

و همچنان  که قران کریم می فرمایدرسول اکرم (ص)با  اخلاق نیکویشان بسیاری از افراد را گرد خود جمع کرده و آنها را در راه رسیدن به کمال، تربیت و یاری نموده است.حضرت  گوهر  انسانی افراد  را مد نظر قرار داده ،  و در راه تعالی به قرب الهی یاری شان می کرد بدون آنکه پول و ثروت و جایگاه اجتماعی شان را در نظر بگیر د. برای این مدعا نام بلال حبشی که برده ای سیاه پوست بود کافی است.اگرچه نمونه های فراوانی را می توان برشمرد.

 نزد خداوندمتعال و برای وجود نازنین رسول الله(ص)  رنگ و پوست و نژاد اهمیتی نداشت و طبق آیات قرآن و گفتار مبارک حضرتش،ویژگی های ظاهری  برای انسان ها هیچ ارزشی محسوب نمی شود و اگر انسان ها قبیله قبیله یا با تفاوت ظاهری آفریده شده اندفقط برای شناختن ایشان از یکدیگر است.و با ارزش ترین انسان ها نزد خداوند با تقوی ترین ایشان است.

{یا أیُّهَا النّاسُ إِنَّا خَلَقناکُم مَن ذَکَرٍ وَ أُنثَی وَ جَعَنَاکُم شُعُوباً وقَبَائِلَ لِتَعارَفُوا إِنَّ أَکرَمَکُم عِندَاللّهِ أَتقَاکُم إِنَّ اللهَ عَلیم خبیر(سوره حجرات،آیه 13)

ای مردم! بی تردید ما همه افراد نوع شما را از یک مرد وزن (آدم وحوا) آفریدیم و شما را قبیله ای بزرگ و کوچک قرار دادیم تا همدیگر بشناسید مسلماً گرامی ترین شما نزدخدا پرهیزکارترین شماست همانا خداوند بسیار دانا وآگاه است.

طبق گفته خالق هستی همه انسان ها  در آفرینش یکسان هستند و از حیث ظاهر هیچ کدام بر دیگری برتری ندارد. و این آیه یعنی اتمام حجت خداوند بر بندگان و خط بطلان بر خودبرتر انگاری و نژادپرستی.

 

این امر به وضوح در سیره حضرت رسول (ص) نیز مشاهده میشود چنان که سلمان فارسی و بلال حبشی و اویس قرنی و... ازجمله یاران ایشان بودند که از ملیت ها و قومیت های مختلف گرد ایشان جمع شده بودند و ایشان هیچ توجهی به رنگدانه های پوست  یا ملیت و قومیت ایشان نداشتند.

با این اوصاف یک سوال مهم پیش می آید که کوردهای جدایی طلب  و در راس ایشان مسعود بارزانی که خود را پیرو راستین قران و سنت رسول الله (ص) می دانند آیا این آیه قران را نشنیده اند و نخوانده اند یا این حسن اخلاقی و سیره  رسول گرامی اسلام را نادیده می گیرند.آیا این جدایی طلبی مصداق بارز وعملی  نژاد پرستی نیست؟!دنیا اسلام را از مسلمانانش می شناسد .آیا این رفتار غلط مسلمانان زیبنده قامت اسلام است؟

به راستی چگونه پس از این می توان از اسلام دم زد و و گفت اسلام یک دین جهانی است و همه انسان ها با هر رنگ و نژادی مخاطب اسلام هستند؟ 

به راستی مرز بین اسلام ویهود صهیونیزم کجاست وقتی هر دو خود را نژاد برتر می دانند و یا به نژاد بیشتر از انسانیت و مسلمان بودن می پردازند؟

هر دو  خود را نژادی مظلوم می دانند و هر کدام به روش خود سعی در استقلال و جدایی طلبی و سیطره بر عالم دارند.اینجاست که گوهر پاک انسانیت زنگار گرفته و اصول انسانی و اسلامی کمرنگ شده یا نادیده گرفته می شوند.

 

جدا از نیت های شوم و دست های پشت پرده برای تشکیل خاور میانه جدید ، این همه پرسی و جدایی طلبی ننگی است بر دامان مسلمانان که اولین ناقضان حکم خداوندی می شوند.

جدا از تمام ضرباتی که کشورهای منطقه در راس همه آنها کوردهای عراق می خورند و آینده نامعلوم این همه پرسی؛ یا باید علم اسلام را زمین بگذاریم که حاشا و کلا ! یا باید بپذیریم که ما پیرو راستین قران و سنت نیستیم.

نباید کاری کرد که قوم کورد در دنیا به اغتشاش و قانون شکنی شناخته شود.قوم کورد را باید به اصالت و برادری اش بشناسند. نباید با غلبه احساسات و هیجانات کاذب نام  اسلام در دنیا را به خطر انداخت و مسلمانان را ناقضان کتاب وحی معرفی کرد.و در زمین دشمن شماره یک اسلام یعنی یهود (صهیونیزم) و اسراییل بازی کرد.

اسراییل با ناامن کردن منطقه و پرداختن هزینه سنگین این آشوب از جیب خود مسلمانان ، سعی در حفظ بقای خود دارد اما غافل از آنکه وعده خدا محقق می شود.

مسعود بارزانی باید بداند که با این تفکر جدایی طلبی به کوردها خدمت نمی کند بلکه آینده آنها را به سمتی نا معلوم و مبهم و بعضا به سمت نقطه ای تاریک وناامن می برد. چرا که از این پس به حکم طبیعت و قانون اساسی ، هر کشوری حق دارد از تمامیت ارضی خود دفاع کند و قطعا این مساله روابط کشورهای همسایه را با عراق و کوردها تیره و تار می کند و این امر بیش از پیش اوضاع را فلاکت بار و ناخوشایند می سازد.این قضیه چیزی جز جنگ و ناامنی و سلب آسایش برای کوردهاو سایرین  نخواهد داشت.

این جدایی طلبی ظاهرش استقلال کوردهاست و لی باطنش یعنی بدنام کردن کوردها در مسلمانی و ناامنی وجنگ و آینده ای مبهم و تاریک.

متوهمان باید از این توهم قدرت  بیرون بیایند وبیش از این از کوردهای مظلوم نردبان نسازند . ومنطقه را به سمت ناامنی و جنگ سوق ندهند.

 

اختصاصی کُردستان خبر

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر